Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Адаптивний карантин продовжили до кінця року

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Таке рішення прийняв Кабінет міністрів України.

Для всіх зон ввели нові обмеження, школярів рекомендували відправити на дострокові канікули з подальшим можливим переходом на "дистанційку", студентів — на дистанційне навчання з виїздом з гуртожитків, працівників — на віддалену роботу.

13 жовтня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України прийняли рішення про продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року. Відповідні зміни внесли до постанови №641.

"Це необхідний крок, щоб гарантувати більш безпечне середовище для українців. І поки це найбільш дієвий механізм від поширення коронавірусу не тільки в Україні, але і в цілому в світі", — сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Крім того, встановили такі обмеження:

 • на роботу ресторанів та інших закладів незалежно від зони епіднебезпеки — з 22:00 до 7:00, крім надання послуг з громадського харчування по адресній доставці замовлень і замовлень на виніс;
 • в регіонах "зеленої" зони заборонено проводити масові, культурні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні та інші заходи за участю понад 50 осіб. Для "жовтої" зони — не більше 30 осіб; для "помаранчевої" — не більше 20 осіб;
 • незалежно від зони епіднебезпеки заборонено проведення всіх спортивних заходів з глядачами, крім міжнародних змагань та матчів, які можуть проводитися за угодою з МОЗ.

Кабмін дав такі рекомендації:

 • всім суб'єктам господарювання зробити організацію позмінної роботи співробітників, за технічної можливості — роботи в режимі реального часу через Інтернет зі збереженням зарплати;
 • школам встановити з 15 по 30 жовтня канікули. Наступного періоду можливий перехід на дистанційне навчання;
 • закладам профтехосвіти, предвищої і вищої освіти — перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня по 15 листопада з рекомендованим виїздом студентів з гуртожитків, крім тих, хто цього зробити не може.

Також на засіданні Кабміну змінили критерії для посилення карантину:

 • показник охоплення тестуванням підвищили в два рази — до 48 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів (сьогодні це — 24);
 • для переходу до "червоного" рівня епіднебезпекиі встановили чіткий критерій — показник захворюваності протягом 14 днів повинен становити більше 320 на 100 тисяч населення (зараз для переходу до "червоної" зони цей критерій повинен бути перевищений в п'ять разів середнього показника по країні).

Раніше KHARKIV Today писав, що в Харківській міськраді не стали приймати рішення про дострокові канікули в школах. Рекомендації виконуючого обов'язки міністра поки залишаються тільки рекомендаціями. Школи обіцяють закрити в разі, якщо буде відповідний указ.

Простий текст

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.