Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

14 липня, 2020 - 11:21

Абсолютний рекорд: в Харківській області таких опадів не було за всю історію спостережень

В регіоні випало 87 міліметрів опадів.

Харківська область бачила майже таку кількість опадів 137 років тому.

За 12 годин на метеостанції Харкова випало 87 міліметрів опадів. Це — абсолютний добовий максимум опадів не тільки для липня, але і в цілому для станції за весь період спостережень. Про це повідомили в Харківському регіональному центрі з гідрометеорології.

"Минулий рекорд був зафіксований в липні далекого 1883 року і становив 83 міліметри", — підкреслили в центрі.

Найбільше за ніч випало дощу на метеостанції Слобожанське, яка знаходиться в 50 кілометрах на південний схід від Харкова —104 міліметри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  "На тротуарі 40 сантиметрів води, а міськрада будує зоопарк": як Харків пішов під воду 13 та 14 липня (Відео)

За прогнозами синоптиків, сумарна кількість опадів до кінця доби може збільшитися, оскільки вдень 14 липня продовжує йти дощ. Для лісостепової зони така кількість опадів — рідкісне явище.

"Причиною таких рясних опадів стало проходження через територію області хвилі на холодному фронті, за рахунок чого розвивалася інтенсивна конвекція (прим. — вид теплообміну, при якому внутрішня енергія передається струменями і потоками). Оскільки повітряні течії на висотах були дуже слабкими, зона опадів стояла майже нерухомо над центральними районами області", -—пояснили синоптики.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.