Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

02 грудня, 2020 - 18:23

Міськрада без Кернеса: навіщо харківські депутати приходили на сесію?

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Старе скликання бюджет не зіпсує?

Сьомому скликанню міськради довелося згадати молодість і зібратися для голосування. Вони прийняли бюджет на 2021 рік і переписали регламент. Новообрані депутати вже погрожують всі рішення скасувати.

Дуже символічно: на сотий день після того, як мер міста Геннадій Кернес з'являвся на людях в останній раз, депутати міськради сьомого скликання зібралися на сесію. Очевидно, що це буде їх остання робота в сесійній залі. Але і це не точно: за законом, до тих пір, поки міська виборча комісія не скличе новообраних депутатів до сесійної зали, старі залишаються легітимними.

"Кіт з дому, миші в танок"

У ніч перед засіданням Михайло Добкін, який цієї осені попсував нерви соратникам Геннадія Кернеса раптовим походом на мерське крісло, знову виступив із заявою, цього разу в Telegram.

"Бюджет Харкова на наступний рік, замість новообраних депутатів, прийматимуть депутати минулого скликання. Як каже народне прислів'я:" Кіт з дому, миші в танок!", — висловився колишній гміський голова.
З ним були солідарні і багато депутатів сьомого скликання, які на сесію не прийшли. У залі були відсутні близько 20 чоловік, проте, кворум був, і секретар міськради Олександр Новак відкрив засідання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські депутати і навіщо ми їх обираємо

Чи то відсутність Кернеса, чи інші причини спонукали з'явитися в сесійній залі двох депутатів, яких їхні колеги не бачили багато місяців. Андрій Лесик, вигнаний Кернесом з "Відродження" та міськради в 2017 році, обрався туди від "ОПЗЖ", але на сесію прийшов ще не як депутат нового скликання (ним він поки не став), а просто як громадянин. Відтепер, завдяки перемозі в суді "Харківського антикорупційного центру", будь-який городянин може без будь-яких повідомлень прийти на сесію міськради — в тому числі Андрій Лесик. Йому навіть дозволили вийти на трибуну.

"Уже обрано нових депутати 8-го скликання, було б логічно, щоб тут були присутні депутати нового скликання. Вважаю, що проведення сьогоднішньої сесії незаконне і вносити зміни до регламенту незаконно. Нелогічно приймати бюджет депутатам старого скликання, тому що виконувати його повинні депутати нового скликання", — заявив Лесик, забувши, проте, згадати, що саме через позови його "Опозиційної платформи" тервиборчком кілька разів переписує протоколи.

мусеев
Мусєєв вирішив наостанок стати за трибуну. Фото: Сергій Козлов/KHRKIV Today

Прийшов на сесію ще один вигнанець — раніше підозрюваний у державній зраді Максим Мусєєв. Восени 2018 року він втік за кордон, а тепер, завдяки харківським судам, повернувся і на радощах теж пішов за трибуну — дякувати колегам.

"Сьоме скликання було для кожного з нас непростим. Нас в цьому залі блокували, труїли газом, підпалювали, били на вулицях, але ми всі вистояли заради того, щоб працювати на благо міста", — заявив Мусєєв.

За трибуну цього разу виходило кілька депутатів. Віце-мер Ігор Терехов, який майже ніколи там не з'являвся, виступав навіть двічі. Взагалі без Геннадія Кернеса депутати стали вести себе набагато вільніше. Після сесії багато з них навіть пішли фотографуватися на пам'ять за трибуну президії — поруч з порожнім мерських кріслом.

Парки замсть лікарень

Більшість міськради, що представляє кернесівську фракцію "Довіряй ділам", так само мовчки проголосувало за всі питання сесії, в тому числі і головні: бюджет на 2021 рік і зміни до регламенту.

Ці рішення будуть мати далекосяжні наслідки. Деякі партії, чиї представники обралися до нової міськради, вже заявляють про те, що на першому ж засіданні нового скликання постараються рішення скасувати.

За бюджет проголосувало 55 депутатів. Утрималися нечисленні депутати фракції "Самопоміч", які прийшли на сесію, проти був позафракційний Ігор Черняк.

парк
У міськраді вважають, що грошей на парки багато не буває. Фото: Сергій Козлов/KHRKIV Today

"Я не голосував за бюджет 2021 року через його антисоціальну спрямованість. Простими словами, він має на увазі скорочення витрат на медицину з перерозподілом в сторону парків, фонтанів і інших іміджевих проєктів. В епоху пандемії, локдауна та іншого мерія пропонує прийняти бюджет зі зменшенням фінансування медицини, але збільшеним бюджетом парку Горького", — так описав своє рішення депутат цієї фракції Сергій Могила.

Перерозподіл коштів, дійсно, виглядає дивно, оскільки в місті в зв'язку з поширенням коронавірусу зростає кількість хворих, не вистачає лікарняних палат, ліків, кисню. При цьому медичний бюджет Харкова в наступному році буде на 4 мільйони гривень менший, ніж був цього року — 459 млн грн. проти 463. З медичними препаратами для лікарень справи йдуть ще гірше: для їх закупівлі дали на 52 мільйони гривень менше. Витрати на харчування в лікарнях скоротяться на 11%.

Віце-мер Ігор Терехов пояснив цю несправедливість тим, по-перше, що доходи бюджету через карантин скоротилися, а по-друге, тим, що міськрада очікує субвенцію з державного бюджету, а також, в разі необхідності, може додати грошей з резервного фонду.

Але залишаються незрозумілими гігантські витрати міста на сферу розваг і реконструкцій. 255 млн отримає парк Горького. Ще 177 мільйонів — зоопарк. Разом ці два об'єкти отримують більше, ніж всі лікарні та поліклініки міста. Плюс до цього — більше 100 мільйонів міськрада дає на будівництво оглядового майданчика в Саржиному яру. Кернеса немає, але справа його живе. Залишається тільки сподіватися, що нове скликання міськради не буде таким слухняним.

Автор: Олена Павленко
  

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.