Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сергій Жадан зібрав 3000 євро для Харкова

У столиці Австрії пройшла дискусія "Габсбург, який міг стати українським королем".

Автор лібрето до опери "Вишиваний. Король України" Сергій Жадан в турне Європою встигає влаштовувати не одну культурну подію для допомоги Україні. 

Дискусія "Габсбург, який міг стати українським королем" відбулася у Відні з нагоди річниці прем'єри знакової національної опери "Вишиваний. Король України". Автор лібрето Сергій Жадан і продюсерка проекту Олександра Саєнко обговорили враження від постановки та поділилися складовими творчої кухні з журналісткою і письменницею Оксаною Форостиною.

На заході анонсували німецькомовне видання лібрето опери "Вишиваний. Король України", переклад якого виконала відома перекладачка Клаудія Дате, а також показ відеоверсії опери.

"Тиждень тому у своєму зверненні до учасників дискусії Statement Ukraine, приуроченої до відкриття виставки сучасного мистецтва viennacontemporary, міністр інформаційної політики і культури Олександр Ткаченко звернув увагу на спільні моменти в історії України й Австрії та запевнив, що наша авангардна опера обов'язково приїде до Відня, музичної столиці світу. Надзвичайно приємно отримувати високу оцінку нашої роботи від глядачів, музичних критиків і офіційних представників держави. А ми поки що готуємо показ відеоверсії, створенню якої присвятили багато зусиль. Впевнена, що це буде черговий успіх", — зазначила продюсерка проекту Олександра Саєнко.

Гроші, отримані з продажу квитків, сувенірної продукції та книг, творів харківських митців Белли Логачової, Марічки Рубан і Романа Мініна, амбасадорів проекту "Вишиваний. Король України" — загальна сума 3205 євро, — будуть перераховані Благодійному фонду "Україна ХХІ" Всеволода Кожемяка для забезпечення гуманітарних потреб Харкова.

Нагадаємо, прем’єра сучасної української опери "Вишиваний. Король України", яку назвали знаковою оперою часів Незалежності, відбулась у Харкові 1 жовтня 2021 року як результат партнерства БФ "Україна ХХІ" і ХНАТОБ / Схід OPERA. Композиторкою стала Алла Загайкевич, лібрето написав Сергій Жадан, режисером-постановником був Ростислав Держипільський. В основі лібрето — реальна історія нащадка найвпливовішої монаршої династії Європи Вільгельма фон Габсбурґа-Лотаринзького, якого називали Василем Вишиваним і вважали ймовірним претендентом на український трон. Василь Вишиваний став національним героєм нової України.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці серпня Сергій Жадан вирушив у турне Європою для збору грошей на підтримку захисників Харкова. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.