Мародери під час війни нищать Шарівський палац
Понад рік палацово-парковий комплекс "Шарівка" у Богодухівському районі не охороняють через брак коштів.
Через це до будівлі почали навідуватися мародери та вандали. Вони зривають замки на вхідних дверях, знімають їх з петель, виривають решітки на вікнах разом із цеглою, вибивають скло на вікнах, видирають труби з підлоги і стін, знищують мармурове оздоблення і навіть знімають лінолеум у старовинних кімнатах.
Цю інформацію підтвердили місцеві краєзнавці та в.о. директорки обласного комунального підприємства "Знахідка" Вікторія Мовчан.
"Дійсно, з 24 лютого 2022 року комплекс не охороняється. Ми зафіксували, що є пошкодження - зірвана решітка з вікна. Однак проникнення в сам палац не було. Всі замки на приміщеннях цілі", - цитує "Укрінформ" Віікторію Мовчан.
Охорона відсутня у замку через фінансову скруту: туристів немає через війну, доходу за вхід екскурсійних груп комунальне підприємство не отримує.
"Це значне фінансове навантаження. Ми просили адміністрацію дозволити нам діяльність, але з огляду на військову обстановку екскурсії поки заборонені. Але ми наймемо охоронців, які чергуватимуть та наглядатимуть за порядком на території", - пообіцяла директорка.
Екскурсовод музею на громадських засадах Наталія Твердохліб обурена, що до руйнацій палацу долучилися люди під час великої війни. Окрім мародерства усередині історичної пам'ятки, зафіксовані факти порубки вікових дубів у парку поруч.
У КП "Знахідка" заявляють, що всередині палацу нікого не було, а факту порубки вони не побачили, тож викликати поліцію не будуть.
У департаменті культури і туризму ХОВА запевняють, що охороною, діяльністю та підтримкою стану будівлі займається виключно обласне КП "Знахідка".
Нагадаємо, у 2018 році культурні діячі намагалися врятувати Шарівку, влаштувавши культурний хакатон. Тоді мали б напрацювати ідею, як із покинутого пам'ятника архітектури зробити туристичний об'єкт. Нагадаємо, до 2009 року у неоготичній садибі цукрозаводчика Кьоніга початку 19-го сторіччя розміщувався протитуберкульозний диспансер.
У 2019 році була ще одна спроба порятунку, тоді ХОДА уклала договір на реставрацію палацу приватною фірмою, але пізніше його розірвали за згодою сторін.