Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фільм про будинок "Слово" переміг на кінофестивалі у Словаччині

Фото: ukrainer.net
У будинку по вулиці Культури, 9 жили представники "розстріляного відродження".

Нагороду "Найкращий ігровий фільм" отримала історія про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. 

Фільм "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Тараса Томенка став переможцем Міжнародного кінофестивалю в Кошице. Стрічка отримала нагороду "Найкращий ігровий фільм". Про це повідомили у Держкіно. 

"Будинок "Слово". Нескінченний роман" — це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи. Світова прем'єра фільму Тараса Томенка про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло, відбулася минулого року на 37-му Варшавському кінофестивалі. Найближчим часом стрічка буде представлена ще на кількох міжнародних фестивалях: зокрема, 16 липня відбудеться британська прем’єра фільму на I Will Tell International Film Festival (Лондон). Побачити фільм в Україні можна буде 17 червня у Чернівцях на Миколайчук OPEN — фестиваль глядацького кіно", — розповіли там. 

У 66-ти квартирах будинку під назвою "Слово" жили найвідоміші митці української культури — письменники, поети, художники, режисери. Це Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталія Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Михайло Яловий, Іван Багряний, Раїса Троян та інші. Одних репресували, розстріляли, других — переробили у співців партії.

Нагадаємо, на початку березня будинок "Слово" пошкодив снаряд. У багатьох вікнах вилетіло скло. 

Як писав KHARKIV Today, зйомки фільму проходили у Харкові, тоді на будівлі Держпрому вивісили портрет Сталіна.  

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.