Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кількість нардепів хочуть зменшити через децентралізацію

На місця передали великі повноваження, тепер немає потреби у великій кількості нардепів, вважають у президента.

В Офісі президента вважають, що зменшення кількості народних депутатів позитивно відобразиться на якості представництва інтересів виборців.

В Україні хочуть зменшити кількість народних депутатів у Верховній Раді до 300. Це пов'язано з реформою децентралізації. Про це повідомили в Офісі президента.

"На місця були передані як великі повноваження, так і істотно більші фінансові можливості для їх реалізації. Після зміни балансу між центральною і місцевою владою виникла потреба і в більшій концентрації професіоналізму на рівні національного парламенту. Звична для нас кількість народних депутатів — занадто велика і породжує спокусу для численних гравців з об'ємним лобістським ресурсом дарувати місця в списках своїх партій як винагороду за багаторічне попутництво", — пояснили в Офісі президента.

Відзначається, що при зменшенні кількості нардепів виросте конкуренція за депутатський мандат і парламент стане більш професійним. Таку кількість депутатів (300) називають "виправданою кількістю з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою країни".

В Офісі заявили: якщо в загальнонаціональному опитуванні українці підтримають зменшення кількості нардепів у Верховній Раді, "жоден політик не зможе заперечити волі народу".

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив про проведення в день виборів, 25 жовтня, загальнонаціонального опитування (не референдум). Українцям запропонують відповісти на п'ять питань. Пізніше ці питання озвучили:

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

Як писав KHARKIV Today, Харківську область остаточно поділили на райони 17 липня.

17 липня на засіданні Верховної Ради України прийняли проєкт постанови №3650 "Про створення та ліквідацію районів". У Харківській області створили сім районів: Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп'янський, Лозівський, Харківський і Чугуївський.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.