Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ЗСУ закріпилися на лівому березі Осколу на Харківщині

Ілюстративне фото: Facebook/Командування десантно-штурмових військ ЗСУ
Тимчасово окупованими залишаються приблизно 6% території Харківської області.

Після вдалого контрнаступу ЗСУ російська армія намагалася побудувати лінію оборони на іншому березі Осколу. Але наші військові успішно форсували річку.

Про успіхи українських військових повідомило Міністерство оборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки. 

"За останні три дні українські війська укріпили плацдарми на східному березі річки Оскіл у Харківській області. Росія намагалася інтегрувати Оскіл в консолідовану лінію оборони після виведення своїх сил на початку місяця", — розповіли там.

Південніше, у Донецькій області, українські війська атакують місто Лиман на схід від річки Сіверський Донець, яке Росія захопила у травні.

"Ситуація на полі бою залишається складною, але Україна зараз чинить тиск на території, які Росія вважає важливими для досягнення своїх військових цілей", — зазначили там.

Зазначимо, тичасово окупованими на Харківщині залишаються частина Куп'янського району, частини Борівської і Дворічанської громад. Це приблизно 6% території Харківщини. До вересневого наступу ЗСУ під контролем окупантів перебували приблизни 30% регіону.

Нагадаємо, на два світи річка Оскіл розділила Борівську громаду. На правому березі майорять українські прапори, а місцеві мешканці частують бійців ЗСУ пиріжками, як усюди на деокупованих територіях. З лівого берега, який ще контролюють росіяни, жителі масово тікають у Старобільск — фронт усе ближче. 

Як писав KHARKIV Today, станом на 16 вересня українська армія звільнила від російських окупантів 421 населений пункт у Харківській області.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.