Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ЗСУ вийшли на річку Оскіл у Харківській області — Міністр оборони

Скрін: Олексій Резніков
Українським захисникам допомагають долати окупантів австралійські бронетранспортери Bushmaster.

За словами міністра оборони України, контрнаступ на Харківщині проходить набагато краще, ніж очікувалося.

Українські захисники вийшли на річку Оскіл у Харківській області завдяки бронетранспортерам Bushmaster, які надішли до України з Австралії. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

"Заради захисту свободи він об'їздив півсвіту — від Австралії до України. 19 300 кілометрів через Індійський океан. Вересень 2022. Завдяки Bushmaster українська армія вийшла на річку Оскіл і продовжує звільняти Харківщину", — написав Резніков у своєму Twitter.

Він подякував міністру оборони Австралії Річарду Марлсу, послу України в Австралії Василю Мірошніченку та всім австралійцям за підтримку.

Зазначимо, річка Оскіл проходить, у тому числі, через місто Куп'янськ Харківської області.

Як пише "Дзеркало тижня", міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю Financial Times заявив, що наступ української армії на Харківщині проходить набагато краще, ніж очікувалося, однак попередив, що Росія може розпочати контрнаступ, тому після звільнення територій необхідно їх захищати.

"Контрнаступ звільняє територію, і після цього ви повинні контролювати її та бути готовим до захисту", — сказав Резніков.

За словами міністра оборони України, українська армія втомилася після тижневого контрнаступу, проте її моральний дух — на висоті. Резніков порівняв український контрнаступ у Харківській області зі сніговою кулею, яка "котиться вниз схилом" та стала найбільшою невдачею для Росії з початку війни.

"Українці хотіли перейти в цей контрнаступ, нам був потрібний цей контрнаступ, і це знак того, що Росію можна перемогти", — зазначив міністр оборони.

техника
Скрін: Олексій Резніков

Як писав KHARKIV Today, під час контрнаступу на Харківському напрямку з початку минулого тижня Збройні сили України звільнили від окупантів понад 20 населених пунктів Харківської області, звільнення триває.

Удень 8 вересня українська армія повернула місто Балаклію під свій контроль. 9 вересня над звільненим селом Волохів Яр (Чугуївський район) замайорів український прапор. Також під український контроль взяли Гоптівку та Козачу Лопань.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.