Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зміни госпітальної бази Харківської області: які лікарні продовжать приймати хворих на коронавірус

Иллюстративное фото: ХОГА
Три лікарні у Харкові можуть вивести у резерв для лікування хворих на коронавірус.

Незважаючи на зменшення захворюваності та вільні місця у лікарнях, регіон готується до нового спалаху коронавірусу.

Станом на ранок 2 липня у лікарнях Харківської області було 442 пацієнти з COVID-19. Всього в опорних лікарнях є 2778 ліжок для прийому хворих на коронавірус. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

Чиновник розповів, що регіон готується до нового штаму "Дельта". На Гоптівці проводять експрес-тестування прибулих з Росії, щоб виявити цей штам. Поки таких випадків не було.

"Ми розуміємо, що можливість є, що хвиля піде зі сходу на захід. Безумовно, виходячи з цього і готуємося до ситуації. Готуємо госпітальну базу, кадровий склад. На сьогоднішній день ми посилюємо роботу, зокрема у напрямку вакцинації, тому що розуміємо, що вакцинація допомагає", — пояснив Черняк.

Заступник голови Харківської облдержадміністрації анонсував зміну госпітальної бази під пацієнтів хворих на коронавірус у Харківській області. Три лікарні пропонують зробити резервними. Водночас на даний момент "чорнобильська" (диспансер радіаційного захисту) залишається у списку опорних, а решта виключили звідти ще у червні.

"Це питання опрацьовано в рамках нашої госпітальної ради. З огляду на географію, маршрут пацієнтів, стан закладів, забезпеченість, кількість ліжок, стаціонарного кисню, формування бригад і інше, сьогодні внесли певні зміни в пропозицію, як ми бачимо зміну конфігурації госпітальної бази. Є певні питання щодо госпіталю ветеранів війни, де тривають і завершуються роботи з обладнання стаціонарного кисню. Є чорнобильська лікарня, яка забезпечена стаціонарним киснем, обладнанням, вже має досвід. А також залізнична  лікарня №1, де були зроблені кисневі траси, надана ємність для кисню. Ці лікарні будуть резервними", — повідомив Черняк.

Чиновник пояснив, у разі спалаху коронавірусу, ці лікарні налаштовані на надання якісної медичної допомоги. До цього там планують лікувати профільних пацієнтів.

"На сьогоднішній день є певні категорії пацієнтів, які хотіли б отримувати допомогу, відповідно до своїх особливостей і потреб. Тому ці лікарні будуть працювати за своїм профілем. Ми сьогодні чекаємо остаточного рішення профільного міністерства, тому що саме коригування госпітальної бази відбувається за підписом керівника робіт з ліквідації коронавірусу національного рівня, це представник міністерства. Тому ми чекаємо цих змін, якщо вони будуть затверджені, то ми будемо працювати у цьому напрямку. На сьогоднішній день госпітальна база існує, вона затверджена, ці лікарні сьогодні працюють", — розповів Черняк .

Заступник голови Харківської облдержадміністрації не вважає, що під час спалаху коронавірусу в цих лікарнях не буде кому лікувати хворих. Коли лікарні починали прийом пацієнтів з COVID-19, для них шукали анестезіологів, терапевтів, інфекціоністів. Медперсонал йшов туди, зокрема через 300-відсоткову надбавку до зарплати.

"У тих лікарнях, про які ми говоримо, і не було ковідних лікарів з самого початку. Це сформовані бригади, частина людей, які залишаються працювати в своїх лікарнях, частина — працювали за сумісництвом, приходили на роботу в ковідні бригади. Всі ці люди нікуди не поділися, якщо буде потреба сформувати бригади, я думаю, що всі ті люди, будуть знову-таки працювати з коронавірусом, маючи вже досвід і розуміючи, про що йде мова", — пояснив чиновник.

При цьому є затримки з ковідними виплатами медикам від НСЗУ.

"Це питання вирішується, останнім часом ми з міністерством відпрацювали це питання, нам обіцяють всі борги, які виникли за квітень-травень, виплатити. По різних лікарнях є, у кого не було контракту, хто не отримав дофінансування, хто виконав обсяг робіт, але не мав контракту. Я думаю, що ці питання будуть вирішені", — запевнив Черняк.

Заступник голови Харківської облдержадміністрації не виключає, що зміни торкнуться і обласної інфекційної лікарні.

"Інші інфекції залишаються, потрібно людей лікувати, частково ця лікарня може повернутися до виконання своїх професійних обов'язків. На сьогоднішній день вона фактично повністю профільована під коронавірус", — повідомив чиновник.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.