Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Злива у Харківській області: з будинків відкачали воду, залишився мул

Фото: ГСЧС
У підтоплених дворах місцями рівень води досягав 30 сантиметрів.

Потужна злива пройшла у селищі Дворічна (укрупнений Куп'янський район).

О 16:22 16 червня рятувальників викликали на допомогу жителям приватних будинків на вулиці Партизанській у Дворічній. Після потужної зливи з навколишніх полів до будинків на цій вулиці почали стікати великі потоки води і бруду. Відтак 26 дворів виявилися підтопленими. Рівень води подекуди сягав 30 сантиметрів. Потрібно було негайно відвести воду від будинків, щоб запобігти значних збитків. Про це повідомили у Головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Рятувальники, комунальники і співробітники сільгосппідприємства відкачували воду мотопомпою з дренажної канави і відводили потоки води від будинків, роблячи нові канали.

"Завдяки спільним оперативним діям вдалося за кілька годин повністю відвести воду і не допустити втрат майна людей", —  розповіли рятувальники.

Фото: ГСЧС в Харьковской области
Фото: ДСНС у Харківській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У місті Харківської області сильна злива зруйнувала дороги і затопила будинки

Вранці 17 червня у дворах залишився мул. Жителі у шоці, намагаються чистити двори, але мул ще рідкий. Їм важко, потрібна допомога. Зараз комунальники не вивозять мул, чекають поки підсохне. Про це KHARKIV Today повідомив депутат Дворічанської селищної ради Сергій Скрипніков.

"Я близько 10:00 був на Партизанській вулиці, де найбільше постраждали будинки. Приблизно чотири двори, там найбільше, ще у двох дворах трохи менше. Зі схилу зійшов сольовий потік, це мул, ближче до схилу були городи, потім далі самі двори, городи замулило повністю і двори ще, 10-15 сантиметрів, десь так. Воду відкачали, а мул залишився, комунальники заявили про те, що вони будуть його вигрібати через кілька днів, коли мул більше підсохне, тому що він коли в рідкому стані, його дуже важко навіть набрати на навантажувач", — розповів депутат з Дворічної.

За словами Сергія Скрипнікова, у селищній раді досі не створили тимчасову комісію.

"Комісія тимчасова ще не створена, щоб визначити потерпілих. Селищна рада у цьому питанні зовсім не діє. Я у депутатській комісії з ЖКГ, тільки що провели засідання, де рекомендували голові Дворічанської селищної ради створити комісію, щоб визначити збитки домоволодінь у людей і , відповідно, виділили кошти для одноразової допомоги", — пояснив депутат Дворічанської селищної ради.

Нагадаємо, синоптики попереджали про погіршення погоди 16 червня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.