Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителям деокупованої Харківщини виплатять 500 мільйонів гривень допомоги

Фото: Telegram/Ірина Верещук
Люди на звільнених територіях почали отримувати по 1200 гривень.

Фінансову допомогу на звільнених від загарбників територіях надає Червоний Хрест. 

Жителі 421 населеного пункта на Харківщині отримають по 1200 гривень від міжнародних донорів. Виплати вже почали оформлювати в тих селах, де закінчилися стабілізаційні заходи. Про це розповіла міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі національних каналів 20 вересня. 

"Вчора ми почали перше — допомогу готівкою разом із Червоним Хрестом. Кожна людина отримає по 1200 гривень і кожна дитина, людина похилого віку — безповортно, просто допомога, щоб вони купили собі поїсти. І на це розраховано півмільярда гривень, які ми вже готові дати на Харківщину, щоби люди отримали їх", — пояснила вона.

Учора одноразову допомогу виплатили жителям Липців. Пенсіонерам її видають разом із пенсіями.

"Залишилося небагато людей, більшість виїхали, але ми виплатимо все тим, хто продовжує проживати на деокупованих територіях. Усього нам спрямували 200 тисяч виплат для громадян у звільнених населених пунктах. Отримують відразу пенсії та кошти від Червоного Хреста", – прокоментував керівник Харківської дирекції "Укрпошти" Юрій Савченко.

Ірина Верещук не рекомендує поки що повертатися до звільнених населених пунктів.

"Ми були, наприклад, в Липцях (Харківський район), були туди, ближче до російського кордону. Ми бачили, які там пошкоджені, зруйновані будівлі... Не могла стримати сліз: наскільки вони зруйновані, наскільки вони пошкоджені. А люди просто травмовані дуже сильно. Люди дійсно зболені, люди травмовані. Вони чекали наших хлопців. Вони цілують всіх, хто приїде. Просять елементарного — допомогти їм вижити. Я рекомендуватиму знову ж таки евакуюватися. Звичайно, ті, хто можуть це зробити — зроблять. Але залишаться наші старші люди, які, ну, просто не можуть покинути свої домівки, навіть розбомблені, навіть пошкоджені. Вони не можуть залишити ані своє господарство, ані своїх собак, котів, кіз. Як вони мені кажуть: а куди ж я з козою поїду? Ну, і що ти зробиш? Ми будемо там їм допомагати. Зараз терміново відновлюється живлення, проводиться розмінування, везуться гуманітарні пакунки, засоби гігієни", — розповіла міністр. 

Нагадаємо, організувати евакуацію на Харківщині збираються за прикладом Донецької області

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.