Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителів міста у Харківській області просять оплачувати комунальні послуги

Фото: KHARKIV Today
До жителів звернувся мер Лозової.

Рівень розрахунків жителів за комунальні послуги знизився вдвічі порівняно з минулим роком.

Мер міста Лозова Сергій Зеленський закликав жителів, якщо змога, сплатити комунальні послуги. Відповідне відеозвернення опубліковане на сайті Лозівської міськради.

"Залишається складною ситуація щодо фінансової сторони наших комунальних підприємств. Внаслідок того, що низька оплата за комунальні послуги, виникла складна ситуація щодо фінансів у наших підприємств. Тому, якщо змога, просив би населення мобілізуватися та оплачувати надані комунальні послуги", — сказав Зеленський. .

Зазначимо, за даними житлово-керуючої компанії, рівень розрахунків населення Лозової зменшився у порівнянні з минулим роком у два рази.

Відсоток надходжень за квітень 2021 та 2022 року:

  • Вода: 87% (у квітні 2021 року) — 46,7% (у квітні 2022 року)
  • Тепло: 79% — 36,8% 
  • Квартплата: 89,6% — 40,3% 
  • Вивіз сміття: 91,7% — 50,5%.

У житлово-керуючій компанії пояснили: оплата комунальних послуг дасть змогу комунальним підприємствам та аварійним службам працювати.

Наприкінці травня у Лозівській міськраді провели нараду щодо ситуації з низькою оплатою комунальних послуг. Як повідомили на нараді, у травні по всіх комунальних підприємствах Лозової у середньому відсоток оплати перебував на рівні 35, тоді як у квітні становив 39,9. Це відсоток по житлових масивах, приватний сектор оплачував послуги трохи краще — відсоток оплати у травні становив 45.

На нараді мер Лозової Сергій Зеленський пояснив, що за час війни на той момент виконком двічі ухвалював рішення про підтримку комунальних підприємств через низький рівень оплати населенням комунальних послуг.

"Ми вже двічі просили виконавчий комітет, надавали підтримку. Ситуація погіршується. Не лише щодо оплати населенням, а й ситуація погіршується щодо виконання бюджету", — сказав Зеленський.

Як писав KHARKIV Today, у квітні мер Харкова Ігор Терехов пообіцяв списати борги харків'ян  з 24 лютого за комунальні послуги, що надаються містом, — опалення, вода, вивіз сміття та прибирання прибудинкової території. Заборгованість із газо- та електропостачання списувати не будуть, оскільки ці послуги надають не комунальні підприємства. Проте пільговий період закінчився 31 травня, з 1 червня оплачувати рахунки потрібно.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.