Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителів Харківської області запрошують на радіодиктант

Радіодиктант відбудеться у листопаді.

Українців закликають долучитися до написання радіодиктанту, оскільки під час війни важливо проявити єдність.

9 листопада об 11:00 за київським часом відбудеться радіодиктант національної єдності. Авторкою тексту цьогорічного диктанту буде українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Методичну роботу над радіодиктантом традиційно виконуватиме мовознавиця, доктор філологічних наук Лариса Масенко. Про це повідомляє "Українське радіо".

"Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном", — сказано у повідомленні.

Член правління "Суспільного Мовлення" Дмитро Хоркін зазначив, що цьогорічний радіодиктант стане акцією єднання українців зі всіх куточків планети, що особливо важливо під час війни. Він закликав українців долучатися до написання радіодиктанту.

"Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності.  Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об'єднує всіх нас, — зазначив Дмитро Хоркін. — Де б ви не були, де б не знаходились, пишіть радіодиктант національної єдності разом з нами. Ми не перевіряємо знання, це не форма контролю. Ми хочемо, щоб цей диктант писали люди різних професій та інтересів, щоб показати всьому світу, як нас багато. Головне, що ми всі об’єднаємося".

Радіодиктант звучатиме по всій Україні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Крім того, він транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення. 

Нагадаємо, радіодиктант національної єдності започаткований "Українським Радіо" у 2000 році. Проводиться щорічно у День української писемності та мови.

Як писав KHARKIV Today, у 2021 році харків'янка потрапила до списку переможців радіодиктанту. Тамара Лавренко зробила лише дві помилки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.