Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі Харкова та області можуть отримати "невідкладну" допомогу на ремонт будинків

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Програма ваучерної допомоги діятиме до серпня.

Жителі Харківщини можуть отримати ваучери на ремонт приватного житла.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) продовжує надавати ваучерну допомогу жителям Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської та Запорізької областей. До серпня 2024 року до програми можуть долучитися мешканці найбільш постраждалих населених пунктів, які офіційно зафіксували пошкодження будинків. Для цього необхідно звернутися до місцевої влади.

"У ваучерній програмі беруть участь бенефіціари, які звернулися до органів місцевої влади, щоб зафіксувати пошкодження житла. Органи місцевої влади/партнери МОМ протягом травня-червня 2024 збирають та верифікують дані бенефіціарів для включення до програми. Ініціатива охоплює домогосподарства із населених пунктів, зазначені місцевою владою як найбільш постраждалі від обстрілів", — пояснили на сайті Міжнародної організації з міграції.

Ваучери будуть видавати жителям, чиї домівки значно пошкоджені і в них необхідно зробити невідкладний ремонт. Використати ці віртуальні кошти можна у гіпермаркетах "Епіцентр". Власники зруйнованого житла зможуть купити матеріали та інструменти для ремонту, за допомогою яких люди самостійно зможуть відремонтувати будинки, аби захистити їх від негоди та потенційно небезпечних уламків.

"Програма не має на меті капітальний ремонт оселі, натомість надання швидкої допомоги домогосподарствам, що постраждали від нещодавніх атак", — зазначили у МОМ.

Що можна купити за програмою:

  • OSB-плити,
  • піно-ізоляційні матеріали,
  • ручний інструмент (деревообробний інструмент, ножі, пилки, молотки),
  • плівки, тенти, брезент,
  • вироби з дерева (дошки, рейки, ДВП-плити, ДСП-плити),
  • кріпильні елементи (цвяхи, скоби).

Крім того, за допомогою ваучера жителі зможуть сплатити за доставку будматеріалів, якщо вартість доставки прописана у чеку разом із товаром.

Учасникам програми потрібно надати свої персональні дані для верифікації та генерації ваучера. Якщо їх пропустять на участь у програмі, то вони отримають SMS-повідомлення, де будуть прописані деталі програми, інструкція про використання ваучера та контакти Міжнародної організації з міграції для зворотного зв'язку.

Дізнатися інформацію про програму можна за номером телефону: 0 800 215 015 (гаряча лінія МОМ). Дзвінки є безкоштовними, телефон працює у будні з 9:00 до 17:00. Після того, як жителям нададуть ваучери, МОМ може перевірити їхнє цільове використання.

Як писав KHARKIV Today, харківським підприємцям обіцяють видати броньовану плівку для вікон. Бронеплівка захистить від уламків скла під час обстрілів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.