Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі Харківської області заборгували за газ 2,7 мільярда гривень

Без блакитного палива можуть залишитись 15 000 будинків.

Боржникам, які отримують субсидії, загрожує скасування виплат.

У листопаді побутові клієнти "Харківгаз Збуту", який працює під брендом "Твій газзбут", отримали понад 15 000 попереджень про відключення від газопостачання. Загальна заборгованість споживачів станом на 1 грудня становила 2,744 мільярда гривень (станом на 1 листопада — 2,5 мільярда гривень). Борги розміром понад 2 000 гривень мають 107 000 клієнтів компанії. Про це повідомили у відділі продажу фізичним особам "Харківгаз Збуту".

"Серед боржників багато субсидіантів. Зокрема, із 168 000 клієнтів, які отримують субсидію, 53 000 мають прострочену заборгованість у розмірі 20,9 мільйона гривень. Звертаємо увагу споживачів блакитного палива на те, що прострочена більш ніж у три місяці заборгованість може призвести до втрати субсидії", — повідомила керівниця відділу Тетяна Харченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для жителів Харківської області зміниться тариф на доставку газу

Наразі у судах перебуває 1084 справи про примусове стягнення заборгованості на 16,5 мільйона гривень. У компанії нагадують, що після рішення суду щодо стягнення заборгованості боржникам доведеться сплатити не лише весь борг, а й 3% річних від заборгованості, інфляційні витрати та судовий збір, що може перевищити 2000 гривень.

"Щоб уникнути судових позовів та відключення від газопостачання за домовленістю сторін (постачальника та споживача) може бути укладений графік погашення заборгованості, який оформляється додатком до Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам або окремим Договором про реструктуризацію заборгованості. Графік погашення заборгованості (реструктуризації) складається на термін не більше 12 місяців, водночас слід зазначити, що споживач повинен на вимогу постачальника надати довідки, що підтверджують неплатоспроможність споживача у період накопичення заборгованості (лікарняний, звільнення з місця роботи та інше)", — розповіли у "Харківгаз Збуті".

Нагадаємо, у Харківській області досліджують нову газову свердловину.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.