Жителі Ізюма після депортації повертаються до України
Окупанти забирали ізюмчан до фільтраційних таборів, де з ними спілкувалися спецслужби Росії.
Декілька жителів Ізюма, яких російські окупанти депортували на територію Росію, змогли повернутися до України, деякі залишилися у родичів на території РФ до кінця війни. Ізюмчани з Росії вирушили до країн Прибалтики та повернулися до України. Про це повідомив депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельник.
"Ми знаємо про такі випадки, коли людей насильно депортували зі свого житла та вивозили на територію Російської Федерації, наші жителі перетнули кордон у контрольно-пропускному пункті Харківської області "Чугунівка" і після цього, як виявилося, їх відправили до Бєлгорода. Пізніше вони проходили так звані фільтраційні табори, з ними спілкувалися спецслужби країни-агресора та вирішувалася подальша доля їхнього перебування на території Російської Федерації. Деякі з цих людей далі продовжили своє переміщення до родичів, яких мають на території Росії, а частина людей перейшла кордон з Євросоюзом у Прибалтиці та через Естонію, Латвію, Литву, Польщу повернулася до України", — розповів Стрельник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буханець хліба за трудодень, в'язниця в ліцеї та стихійні ринки. Як живе Ізюм в окупації
Наразі в окупованому місті залишаються понад 15 000 жителів. В Ізюмі давно гуманітарна катастрофа: немає води, їжі, ліків. Виїхати з Ізюма окупанти вже не дозволяють навіть на власному транспорті. Зв'язок глушать, іноді місцевим жителям вдається додзвонитися до родичів, але дуже небезпечно, оскільки можуть помітити окупанти.
"На жаль, російські окупанти тримають у заручниках понад 15 000 мирних жителів, які вони використовують як живий щит, прикриваючись ними від Збройних сил України. Вони відмовляють щоразу уряду України, керівництву обласної військової адміністрації, місцевій владі, міжнародним організаціям і навіть волонтерам у наданні будь-яких коридорів для доставки води, їжі, ліків, евакуації з міста, — пояснив Стрельник. — Там справді гуманітарна катастрофа. Наразі окупанти вже більше тижня забороняють залишати місто навіть на своєму особистому транспорті. До цього така можливість була певними маршрутами. Наразі місто повністю заблоковане, нікого не випускають".
Ізюмський напрямок залишається важливим для окупантів: тут зосереджено близько 20 000 російських солдатів, це 25 батальйонів та допоміжні війська. Окупанти намагаються атакувати позиції українських військовослужбовців у Ізюмському районі у напрямку міста Слов'янськ, щоб вийти на рубежі Донецької області.