Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

26 лютого, 2021 - 07:20

Жуков під охороною. Хто і чому стереже бюст радянському маршалу в Харкові

Фото: KHARKIV Today
На вулиці цілодобово чергують поліцейські, стоїть автозак і фургон.

У поліції розповіли, що проводять "превентивні заходи".

Уже кілька днів поліцейські автозак Ford Transit і фургон Renault Kangoo стоять біля погруддя Жукова на проспекті Григоренка. Поруч з машиною часто прогулюються співробітники поліції у форменому одязі.

Вперше посилена охорона була помічена 23 лютого, коли в місті проходила акція протесту проти винесення вироку одеському активісту Сергію Стерненку. 24 лютого кореспондент KHARKIV Today також бачив поліцейські автомобілі на тому ж місці і чотирьох поліцейських. Цього дня в Харківській міськраді знову вирішили повернути ім'я Жукова проспекту, незважаючи на рішення суду про незаконність перейменування. Вранці 25 лютого ситуація не змінилася — Жукова, як і раніше, охороняли копи, стояли ті ж автомобілі.

У відділі комунікацій Головного управління Нацполіціі в Харківській області пояснили, що поліція проводить превентивні заходи, щоб не допустити конфліктних ситуацій.

"Ми проводимо превентивні заходи, з огляду на ситуацію, яка на даний момент склалася навколо пам'ятника Жукову, проспекту Григоренка, який знову перейменували на проспект Жукова. Щоб люди відчували себе в безпеці, не виникало ніяких конфліктних ситуацій або вчасно їх припинити, поліція прийняла рішення про посилення заходів безпеки. Патрулі, які відпрацьовують територію Немишлянського району, наближені до цього об'єкта, щоб припинити будь-які протиправні дії, які, можливо, можуть виникати в цьому районі. Поки ми працюємо в такому режимі", — розповіла KHARKIV Today заступниця начальника відділу комунікації Оксана Калмикова.

Якщо нічого не буде відбуватися, в поліції пообіцяли переглянути рішення про цілодобову охорону Жукова.

Охрана у памятника Жукову утром 25 февраля. Фото: KHARKIV Today
Охорона біля пам'ятника Жукову вранці 25 лютого. Фото: KHARKIV Today.

Відзначимо, автозак, який стоїть біля пам'ятника Жукову — один з чотирьох, закріплених за батальйоном поліції особливого призначення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто повернув Харкову проспект Жукова. Список депутатів

Нагадаємо, 24 лютого на третій сесії Харківської міськради VIII скликання депутати прийняли рішення про перейменування проспекту Григоренка в маршала Жукова. Суд двічі скасовував рішення про перейменування проспекту Григоренка в Жукова, проте 57 депутатів міськради проголосували "за".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.