Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителька Харківської області виграла суд за газовий лічильник

Жінка судилася з компанією "Харківгаз".

Жителька Первомайського домагалася компенсації на витрати з установки газового лічильника два роки.

Компанія "Харківгаз" виплатила жительці міста Первомайський компенсацію за установку індивідуального газового лічильника. Про це повідомляє ТРК "Надія" з посиланням на начальника Первомайського бюро безоплатної правової допомоги Михайла Демченка, до якого зверталася за допомогою жінка.

За словами Демченка, жінка встановила індивідуальний газовий лічильник у своїй квартирі у 2018 році за власні кошти. Однак наприкінці 2017 року до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" були внесені зміни, які передбачали компенсацію абонентам за установку індивідуальних газових лічильників.

Тому жінка після установки лічильника звернулася до суду з позовом до компанії "Харківгаз", де вимагала компенсацію. Але суд першої інстанції їй відмовив. Жителька Первомайського пішла в апеляційний суд, який задовольнив її вимоги. На сьогодні компенсація виплачена. Це не тільки безпосередньо установка лічильника, але і розробка проєктної документації та запуск лічильника.

"Справа була задоволена, і зараз вже компенсовано її витрати на встановлення індивідуального газового лічильника. Норма у 2018 році була, скажімо так, пілотною, оскільки лічильники, які були встановлені протягом 2017 року, повинні були бути компенсовані. Компенсовані не тільки вартість самого лічильника, а і розробка технічної документації, супутніх матеріалів, пусконалагоджувальні роботи (запуск цього лічильника), усі послуги, які надаються разом з обладнанням цього лічильника, підлягають відшкодуванню", — пояснив Демченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ставлять на лічильник. Коли харків'янам без приладів обліку відключать газ?

Начальник Бюро безоплатної правової допомоги зазначив: зміни до закону "Про комерційний облік природного газу" передбачали, що лічильники у квартирах, де газ використовується тільки для приготування їжі, повинні бути встановлені до 1 січня 2018 року. Демченко рекомендує жителям, які зіткнулися з подібною проблемою, звертатися до суду і вимагати виплати компенсації за установку індивідуальних лічильників.

"Я вважаю, що потрібно звертатися, оскільки це створюється і нова судова практика, і все ж громадяни мають на це право, оскільки у тарифі на газ у період з 2011 року по травень 2017 року існувала концепція — до тарифу на газ було закладено саме облаштування індивідуальних газових лічильників у кожній квартирі, кожному домоволодінні. Тобто там на кожні 1000 кубічних метрів газу закладалося, здається, 25 гривень на облаштування саме індивідуального лічильника газу", — говорить Демченко.

Як писав KHARKIV Today, на газових боржників з Харківської області подають до суду.

Станом на квітень 2021 року акціонерне товариство "Харківгаз" подало до суду 2500 позовів на чотири мільйони гривень про стягнення заборгованості за доставку газу з жителів Харківської області. Майже 400 позовів суд задовольнив. Однак 110 споживачів відмовилися платити, незважаючи на рішення суду. Борг доведеться відшкодовувати примусово.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.