Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

13 квітня, 2021 - 11:26

Жителі Харківської області будуть по-іншому отримувати пенсії

Нововведення почне діяти з вересня.

За доставку пенсій "Укрпошта" бере близько 1,5%. З впровадженням видачі пенсій через банки хочуть позбутися зайвих витрат і спрямувати ці гроші на підвищення виплат людям пенсійного віку.

З 1 вересня приносити пенсії додому будуть тільки пенсіонерам, які відносяться до маломобільних категорій — люди з інвалідністю першої групи, людям старше 80 років і людям, які потребують стороннього догляду. Іншим пенсію нараховуватимуть на банківську картку, яку потрібно оформити в одному з 42 українських банків. Про це повідомили на урядовому порталі з посиланням на заступникам міністра соціальної політики Віталія Музиченка.

"До 1 вересня людина може самостійно вибрати один з понад 40 уповноважених банків, який для нього буде зручним, буде відповідати його вимогам. Сьогодні вже майже 70% людей, які отримують виплати через банківські установи, вибрали свій банк самостійно", — пояснив Музиченко.

Як пояснив KHARKIV Today директор департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації Юрій Шпарага, на сьогодні механізм переходу пенсіонерів на банківські картки ще розробляється. Головна мета — піти від послуг "Укрпошти", які передбачають відсоток за доставку пенсії.

"Раніше частина пенсіонерів отримувала пенсію на картки, частина — через пошту. Зараз пошту будуть мінімізувати. Завдання — зменшити розрахунки через пошту, максимально всім виплачувати пенсії через банк. Тому що "Укрпошта" постійно додає відсоток за доставку і до того ж — неякісно надає цю послугу", — пояснив Юрій Шпарага.

За його словами, доставка пенсії співробітниками "Укрпошти" обходиться приблизно в 1,5% від сум. Без цього відсотка пенсіонери могли б отримувати в цілому на 30 мільйонів гривень більше.

"Краще ці гроші спрямувати на збільшення пенсії, ніж на доставку. Якщо у нас пенсійний фонд місячний — приблизно три мільярди, помножте навіть на 1% — скільки це буде", — підкреслив директор департаменту соцзахисту населення Харківської ОДА.

Як оформити банківську картку пенсіонерам, які, наприклад, проживають в селах і не мають можливості приїхати в банк, поки незрозуміло. Питання залишається і з відсутністю банкоматів в деяких населених пунктах. Для цих випадків, ймовірно, будуть укладати договори з операторами банків щодо встановлення банкоматів або відкриття філій — механізм ще розробляють, каже Юрій Шпарага.

Відзначимо, на сьогодні в Харківській області налічується понад 700 тисяч пенсіонерів. З 1 січня в Україні підвищили мінімальний розмір пенсії з 2,1 до 2,4 тисячі гривень.

Як пояснили в Мінсоцполітики, якщо до вересня пенсіонери не виберуть банк, в якому хочуть отримувати пенсії, то орган, який здійснює виплату, самостійно відкриє банківські рахунки в уповноваженому банку і повідомить їх про це.

Уповноважені банки, де пенсіонери можуть оформити картки для отримання пенсій:

банкбанк

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.