Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленський згадав харківський танк Т-34 у своїй промові до Дня Незалежності

Фото: Офис Президента
Харків у президента як і раніше асоціюється з танком.

До цього танк згадувався у персональному новорічному зверненні до жителів Харківської області.

Сьогодні, 24 серпня, у День Незалежності України, під час урочистої промови до 30-річчя Незалежності України перед урочистим парадом військ на Хрещатику, президент Володимир Зеленський згадав про видатних особистостей і досягнення нашої країни і традиційно розповів про "родзинки" кожного регіону. Також президент підкреслив, що "сила українського народу в українському народі".

"Без вертольотів Запоріжжя, літаків Антонова Україна не підкорила б небо, без кораблів нашого Миколаєва Україна не підкорила б море, без Дніпровського Південмашу, без житомирянина Корольова, буковинця Каденюка Україна не підкорила б ніколи космос, а без харківського Т-43, нашого, не перемогла б на полях Другої світової війни", — зазначив Зеленський у своїй промові.

Також президент перерахував "чарівні" красоти України та згадав про міцні і бадьорящі напої.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент нагородив учителя фізики з Харкова

"Без чашечки львівської кави — ранок не такий бадьорий, без келиха одеського вина — вечір не такий приємний, а без чарочки домашньої наливки з будь-якого куточка України День Незалежності не такий святковий", — сказав президент.

Не обійшлося у промові без жартів і несподіваних поворотів, так, називаючи регіони і відомих людей, Зеленський у хронологічному порядку перерахував місця, де народилися і виросли президенти України і окремо зупинився на Донбасі.

"Рівненська область подарувала нам першого президента України, Чернігівщина — другого, Сумщина — третього, Донецька область подарувала нам Леоніда Бикова і Сергія Бубку", — сказав Зеленський.

Раніше KHARKIV Today писав, що "Зеленський вже згадав легендарний танк Т-34 у своєму зверненні до жителів Слобожанщини. Це було у новорічному привітанні Президента України з 2021 роком, яке адресувалося жителям Харківської області. Тоді Зеленський, крім загального привітання для всіх жителів України, записав новорічні звернення для жителів різних регіонів країни. Ці відео у перший день нового року розмістили на сайтах місцевих ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   П'ять днів до Незалежності. Як Харків пережив путч к серпні 1991 року

Нагадаємо, танк Т-34 — один із символів Харкова, як найбільшого промислового центру колишнього СРСР. Його розробили і виробляли на Харківському машинобудівному заводі імені Малишева. Завод і сьогодні виробляє танки та іншу бронетехніку для української армії. Легендарний визволитель танк Т-34 коштував життя трьом інженерам-творцям. Його конструктори стали жертвами репресій.

У 2016 році стелу, встановлену на честь творців танка Т-34 біля заводу Малишева, декомунізували. З неї демонтували радянську атрибутику — серп і молот, а також п'ятикутну зірку. Замість радянської символіки стелу прикрасив Герб України.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.