Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленський вимагає збільшити кількість укриттів у містах

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Жителі скаржаться на закриті укриття.

Під час повітряної тривоги укриття мають бути відкритими.

У відеозверненні 30 травня Президент України Володимир Зеленський звернувся до місцевої влади із вимогою зробити укриття у громадах доступними для жителів та поінформувати людей про збільшення їхньої кількості. Також президент закликав українців прислухатися до сигналів повітряної тривоги. Відповідне відеозвернення опубліковано в офіційному Telegram-каналі Володимира Зеленського.

"Друге — на жаль, були влучання [про обстріл у ніч на 30 травня — ред.], на жаль, були падіння уламків із відповідними наслідками, на жаль, були втрати… Мої співчуття! Дуже й дуже важливо зважати на повітряну тривогу та не ставитися до неї легковажно. І хочу, щоб мене зараз почули всі представники місцевої влади, які відповідають за конкретні громади, за конкретну територію. Укриття у містах мають бути доступними. Люди мають розуміти, коли і як збільшиться кількість та доступність укриттів. Це відповідальність конкретних посадовців, і конкретна відповідальність", — сказав Зеленський.

Президент подякував Повітряним силам Збройних сил України й усім українським захисникам, які захищали небо України від дронів, що запустила Росія у ніч на 30 травня. 

Зазначимо, під час ракетної атаки вночі 16 травня жителі Києва повідомляли про те, що деякі укриття в місті були закриті, попри оголошену повітряну тривогу. Після цього голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко пообіцяв розібратися із цим. Жителям рекомендують у разі виявлення закритих укриттів та оголошення повітряної тривоги викликати рятувальників, які приїдуть і відкриють їх.

Харківський міський голова Ігор Терехов розповів, що аналогічна проблема із закритими укриттями була й у Харкові. Наразі, за його словами, проблема вирішена. У будинках визначили відповідальних, які мають ключі від укриттів та під час тривоги відкривають їх. Жителі знають цих людей. Сховатися у разі оголошення тривоги також можна у школах та метрополітені. Однак, як зазначив мер, з укриттями у школах є проблеми. Наразі в місті тривають ремонти укриттів.

"Що стосується укриттів, то така ж була проблема, як і в Києві. Але ми цю проблему вирішуємо таким чином, що по кожному дому є головний, у якого є відповідні ключі від приміщень, які є і служить укриттями, люди знають, хто це. Крім цього, є такі таблички, які показують, де укриття, як туди можливо добратися, де найближче укриття. Крім того, ми розробили інтерактивну мапу укриттів, і люди це теж знають і можуть скористатися у разі необхідності. Крім цього, у нас є 135 укриттів у школах. Люди теж можуть користуватися цими укриттями. Метрополітен — це головне укриття, яке є в місті Харкові. І хочу нагадати усім, що після 22 лютого минулого року 150 000 мешканців міста перебували в укритті, в метрополітені. Ми зупинили транспорт, метрополітен, і потяги служили укриттям у станціях метрополітену. Крім цього, у нас є спеціалізовані укриття. І теж люди знають, що стосуються укриттів, які є в нас у місті. Ми приділяли дуже значну увагу щодо ремонту укриттів після початку війни. Крім цього, провели дезодорацію, спеціальну обробку укриттів, бо були різні ситуації. Ми не зупиняємося. Ми ремонтуємо укриття. Є проблеми зі шкільними бомбосховищами. Це теж виклик, з яким ми зараз стикаємося", — сказав Терехов.

Як писав KHARKIV Today, у 2022 році у Харкові сплатили за поточний ремонт найпростіших укриттів (підвали) у багатоквартирних будинках 15,6 мільйона гривень. Це будинки, які перебувають на балансі комунального підприємства "Жилкомсервіс". Наразі в місті рекомендовані для використання під час війни 2363 укриттів у підвалах. Саме в них і проводили роботи. Але в 2023 році гроші на ремонти укриттів не витрачали.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.