Зеленський пообіцяв відбудувати зруйнований війною Харків
Після перемоги в Україні діятиме спеціальна державна програма з відбудови зруйнованих міст.
Президент України Володимир Зеленський пообіцяв швидко та якісно відбудувати зруйновані внаслідок обстрілу російськими окупантами міста України, зокрема Харків. Відповідне розпорядження про розробку проєктів відновлення будівель президент дав Кабінету Міністрів України.
"Після війни, після нашої перемоги ми відбудуємо все, що зруйновано дуже швидко і дуже якісно. Для кожного міста, яке постраждало, буде створено спеціальну державну програму для відбудови, я вже доручив Кабінету Міністрів розпочати розробку по Чернігову, Сумах, Охтирці, Житомиру, Ізюму, Маріуполю та всім-усім нашим прекрасним містам, у які прийшло зло. Не побачимо і сліду від російського вторгнення", — сказав Зеленський.
За словами президента, до відбудови зруйнованих міст залучать найкращих архітекторів та найкращі компанії. Зеленський обіцяє, що після відновлення будівель та вулиць у центр Харкова, на площу Свободи, з'їжджатимуться з усіх куточків Європи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від ворожих обстрілів постраждали синагога та бібліотека у центрі Харкова
Я хочу сказати про це на прикладі Харкова, нашого Харкова, який зараз переживає найбільші страждання з часів Другої світової війни — Салтівка, Олексіївка, можливо, для більшості українців ці назви нічого не скажуть, але харків'яни почують. Площа Свободи буде такою, що туди будуть приїжджати всі, всі європейці Полтавський шлях, Білгородське шосе, вулиця Мироносицька, Обласна дитяча лікарня, Харківський онкоцентр, Університет Каразіна, Палац Праці, Бібліотека Короленка. Ми все відбудуємо, я вам особисто обіцяю. Харків'яни побачать, що Україна — для них. І це по-справжньому", — підсумував президент.
Як писав KHARKIV Today, з початку війни внаслідок обстрілу російськими окупантами пошкоджено майже півтисячі будівель у Харкові — житлові будинки, школи, дитячі садки, нежитлові адміністративні будинки. Суми завданих збитків наразі не підраховані. За оцінками будівельників, частину зруйнованих будівель можна відновити, однак є такі, що відновленню не підлягають.