Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 квітня, 2021 - 18:28

Зеленський не захотів зустрічатися з рідними загиблих у теракті в Харкові

Винні в організації теракту залишаються в розшуку.

Сім'ям загиблих в теракті біля Палацу спорту не виплатили компенсацію, терористи після обміну знаходяться розшуку, а не несуть покарання. Держава прохання представника потерпілих ігнорує.

Офіс президента відмовив у зустрічі Президента України Володимира Зеленського з сім'ями, які втратили близьких під час теракту біля Палацу спорту в Харкові. Причиною назвали карантин. Про це повідомив KHARKIV Today адвокат Олег Головков.

До Офісу президента адвокат відправив два листи, відповіді прийшли ще на початку лютого. В одному просив, щоб президент зустрівся з родинами загиблих. Другим домагався особистої зустрічі із Зеленським, щоб обговорити питання виплат потерпілим. Майже три місяці представник потерпілих чекав, що в Офісі президента все ж дадуть добро, однак цього не сталося.

До того ж, Головков звертався до Уповноваженого з прав людини, якого просив посприяти в організації такої зустрічі, але теж отримав відмову. Її аргументували все тим же карантином.

Відзначимо, до 22 лютого в Україні діяв загальнодержавний карантин, який передбачав обмеження для "помаранчевої" зони епіднебезпеки. Після 22-го повернули адаптивний карантин, водночас, в той момент ні Київ, де розташований Офіс президента, ні Харків в "червоній" зоні не знаходилися.

На думку представника потерпілих, відмова в організації зустрічі через карантин говорить про те, що держава не хоче виконувати обіцянки, які дала перед обміном терористів.

"Не було "червоної" зони, не було питань щодо зустрічі в онлайн-режимі або іншому. Це не було спробою обговорення ситуації. Це була спроба відв'язатися. Варіантів спілкування навіть в умовах карантину досить багато. Наскільки я розумію, просто ті обіцянки, які давалися перед обміном, на сьогоднішній день абсолютно забуті. Ніхто не хоче витрачати ні ресурси, ні свого часу на цю ситуацію", — пояснив Головков.

Дружині загиблого в теракті Ігоря Толмачова повинні виплатити 2,5 мільйона гривень компенсації. Решта сімей загиблих позовів про компенсацію поки не подавали. Незважаючи на те, що суд задовольнив позов дружини Толмачова, добитися виплати вона не може — терористи знаходяться в розшуку після обміну.

"Фактично президент зробив неможливим звернення про стягнення. Апеляція  не буде розглядатися, поки вони [терористи — ред.] в розшуку. Весь процес заблокований саме діями Президента України, чому я до нього і звертався. У нас залишається один шлях — це суд національний і Європейський суд з прав людини. Але це роки. І від цього репутація України не буде вищою", — зазначив представник потерпілих.

Як писав KHARKIV Today, 28 грудня 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова визнав винними і засудив до довічного ув'язнення обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова, однак відправив їх на обмін. Наступного дня їх передали на обмін. У вересні 2020 року Дворнікова, Тетюцького і Башликова оголосили в 
 розшук.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.