Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Збитий російський льотчик розповів, як скидав на Харків фугасні бомби

Фото: стопкадр
Максим Криштоп тричі вилітав бомбардувати міста на Харківщині.

Заступник командира 47-го авіаційного полку закликав товаришів по службі не виконувати злочинні накази командування.

Сьогодні, 11 березня, військовополонений російський льотчик на пресконференції в "Інтерфакс-Україна" розповів, як бомбардував міста у Харківській області.

За його словами, командир полку повідомив льотчикам про військову операцію в Україні, що готується, ще у січні 2022 року. Після цього на територію частини №45117 розпочалося підвезення боєприпасів, льотчики розпочали тренування з польотів на малих висотах та пусках ракет.

Перший бойовий виліт підполковник Максим Криштоп здійснив 24 лютого. Йому було поставлено завдання скинути бомбу і вразити живу силу супротивника на південь від Балаклії.

"Бомбометання виконував авіаційними фугасними бомбами вагою три тонни. Ціль була вражена", — розповів Криштоп.

3 березня льотчик здійснив другий бойовий політ та скинув три тонни фугасних бомб на колону української бронетехніки у районі Ізюма, ціль також було вражено. Третій та останній виліт Криштоп здійснив 6 березня, йому поставили за ціль бомбити Харків. На борту літака було чотири тонни фугасних бомб.

"У процесі виконання бойового завдання зрозумів, що ціллю є не військові об'єкти супротивника, а житлові будинки та мирні люди, але злочинний наказ виконав", — розповів російський льотчик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ізюмі йдуть запеклі бої, жителів не можуть евакуювати

Він скинув на Харків фугасні бомби, вагою 250 і 500 кг, радіус поразки — 60 метрів. Того ж дня його літак збили засобами ППО, а самого Криштопа, який встиг катапультуватись, взяли у полон у Харкові службовці Нацгвардії.

"Усвідомлюю жахливі злочини, вчинені мною, хочу попросити прощення в українського народу за те лихо, що ми принесли. Обіцяю докласти зусиль, щоб ця війна закінчилася якнайшвидше, щоб притягнули до відповідальності всіх винних у геноциді українського народу. Звертаюся до своїх однополчан. Негайно припиняйте виконувати злочинні накази, виконувати бойові дії, бомбардувати мирні міста", — заявив Максим Криштоп.

Як писав KHARKIV Today, під час допиту льотчик розповів, хто наказував бомбити Харків. Ним виявився російський генерал-майор родом із Чугуєва Харківської області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.