Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

05 березня, 2021 - 17:56

"Завдяки референдуму влада перейде на прямий діалог з українцями", — Тетяна Єгорова-Луценко

В Україні  ухвалили новий Закон про референдум.

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум" у другому читанні та в цілому. Новий закон про референдум підтримали 255 народних депутатів, 226 голосів віддали представники партії "Слуга Народу".

Закон про Референдум – один із важливих пунктів передвиборчої кампанії Володимира Зеленського, адже документ фактично встановлює прямий діалог між владою та суспільством.

"Вирішення питань за допомогою референдуму – це шлях у цивілізований спосіб вирішувати вагомі питання, уникаючи акцій протесту, сутичок і конфліктів. Завдяки референдуму влада перейде на прямий діалог з українцями, із кожним із нас. Разом із тим, держава встановлює і регулятори. Згідно із законом, на всеукраїнський референдум може виноситися лише одне запитання. У той же час референдум не може проводитися одночасно з будь-якими виборами. А рішення, що будуть прийняті на референдумі, починають діяти з моменту оголошення результатів і не потребуватимуть затвердження органами державної влади», — пояснила голова фракції "Слуга Народу" в Харківській обласній раді Тетяна Єгорова-Луценко.

За всі роки Незалежності Всеукраїнський референдум проводився лише двічі – 1991 року, коли вирішувалася доля Незалежності і 2000 року, результати якого так і не були втілені.

За словами Тетяни Єгорової-Луценко, завдяки референдуму можуть вирішуватись і ті питання, у яких думки політиків розбігаються – і саме вони мають бути вирішені громадянами напряму.

"Впливати на владу потрібно не лише раз на 5 років, а щодня і, що найголовніше, на всіх рівнях. Тому також потрібно ухвалювати Закон про місцевий референдум, який дозволить людям так само вирішувати важливі питання у своїх громадах", — підсумувала Тетяна Єгорова-Луценко.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.