Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині судитимуть організатора проросійського референдуму

Фото: Харківська обласна прокуратура 
Чоловік перебуває під вартою.

Колаборант брав участь в організації "референдуму" щодо приєднання територій Харківщини до РФ.

До повномасштабного вторгнення рф на територію України чоловік був старостою управління старостинськими округами Вовчанської міської ради. У липні 2022 року проросійськи налаштований місцевий мешканець добровільно обійняв посаду "помічника начальника Вовчанського територіального управління" в окупаційній адміністрації.

Колаборант вживав заходів, направлених на організацію та проведення "референдуму" з метою приєднання територій Харківщини до РФ в якості суб’єкта федерації.
 
Так, під час перебування у селах громади обвинувачений підшукав серед місцевих мешканців тих, хто згоден працювати у так званих виборчих дільницях для "великого русского будущего".  Крім того, він агітував людей обовʼязково брати участь у проведенні проросійського референдуму.
 
У березні 2024 року правоохоронці викрили чоловіка. Він перебуває під вартою.

Прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно 65-річного чоловіка за фактами колабораційної діяльності та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 110 КК України).

Чоловіка судитимуть у Чугуївському міському суді Харківської області.

Як писав KHARKIV Today, правоохоронці викрили гауляйтера села Грушівка Куп'янського району.  Чоловік допомагав окупантам розповсюджувати пропаганду.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.