Засудили одесита, який продавав посаду начальника Харківської облдержадміністрації
Шахраї Ігор Дроздов та Василь Собченко торгували посадами держслужбовців на Харківщині.
8 жовтня Дзержинський райсуд Харкова оголосив вирок уродженцю Одеси Ігорю Дроздову, який "торгував" посадами начальника обласної державної адміністрації, голови Управління Податкової служби та округами від партії "Слуга народу" під час виборів до парламенту. Чоловіка визнали винним і засудили до п'яти років і шести місяців ув'язнення з конфіскацією майна. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.
Людина з таким ім'ям (Ігор Олександрович Дроздов) була відома в Одесі як генерал-майор, отаман Одеського обласного козацького товариства ВГО Українського реєстрового козацтва, повідомляє ХАЦ.
Слідчі встановили, що Дроздов разом із Василем Собченком розробив шахрайську схему, яка полягала у продажі посад у Харківській області. У 2019 році Дроздов і Собченко зустрілися у Харкові з Мариною Бондаренко і пообіцяли допомогти стати депутатом Верховної Ради від партії "Слуга народу" на довиборах по 179-му одномандатному виборчому округу (сюди входило на той час місто Лозова та колишні Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський і Сахновщинський райони). Вибори проходили у березні 2020 року (у липні 2019 року на цьому окрузі перемогу одержав Олексій Кучер, якого згодом призначили на посаду начальника Харківської обласної військової адміністрації, тому потім призначили довибори). За сприяння жінка мала сплатити один мільйон 530 тисяч гривень.
У жовтні 2019 року Собченко жінка передала гроші. Дроздов начебто мав передати хабар вищим посадовим особам за її висування як кандидатку у нардепи за 179-м округом від партії "Слуга народу". Бондаренко є у справі потерпілою. Тоді від "Слуги народу" на довиборах брала участь Вікторія Алєксєйчук, проте за 12 днів до дня голосування вона знялася. Перемогла на цьому окрузі ексначальниця Харківської ОДА Юлія Світлична.
У травні 2020 року Дроздов і Собченко "торгували" посадами начальника Харківської ОДА і Головного управління Державної податкової служби Харківщини. Дроздов видавав себе за впливову людину. Він пообіцяв сприяти призначенню на посаду начальника ХОДА за мільйон доларів (перший транш мав бути у розмірі 100 000 доларів).
Того ж місяця Дроздов і Собченко зустрілися з тими ж трьома людьми (одна людина передала імітаційні перші транші, інші дві хотіли отримати посади) і пообіцяли сприяти призначенню на посаду начальника ГУ ДПС Харківщини за 100 000 доларів двома траншами. Під час отримання грошей шахраїв затримали.
"2 червня 2020 року у ресторані La Strada у Харкові Дроздов та Собченко зустрілись з особою, яка передала імітаційні гроші в сумі 100 000 доларів США як перший транш за посаду голови Харківської ОДА, та 50 000 доларів за посаду начальника податкової у регіоні. Після цього Дроздова та Собченка затримали", — розповів ХАЦ.
У суді Дроздов повністю визнав провину та щиро розкаявся. Із 2 червня 2020 року він знаходиться у слідчому ізоляторі. Винним Дроздова визнали за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Бондаренко позов щодо стягнення з Дроздова матеріальної шкоди у сумі 765 000 гривень не підтримала через відшкодування суми. Вона подала цивільний позов щодо стягнення 100 000 гривень моральної шкоди з Дроздова. Суд зобов'язав стягнути з Дроздова 5000 гривень.
Марина Бондаренко працювала старшим менеджером непродовольчих товарів у мережі супермаркеті "Класс", зараз — керівник товариства з обмеженою відповідальністю "Канді-сервіс", яке займається наданням в оренду та експлуатацію власної або орендованої нерухомості та іншими видами роздрібної торгівлі поза магазинами. Має доньку від колишнього чоловіка Андрія Бондаренка. Він раніше був депутатом Харківської міської ради від партії "Відродження", підприємець. "Канді-сервіс" належить йому. Навесні минулого року Марина Бондаренко отримала 17 000 гривень штрафу за п'яне водіння.
Справу по Василю Собченку продовжують слухати. Засідання по справі пройде 17 жовтня у Дзержинському райсуді Харкова.
Відомо, що Собченко працював у силових структурах. У 1991 році очолив державну комерційно-виробничу фірму "Тайга", яка заготовляла та доставляла лісоматеріали. Її основним клієнтом була Росія. Собченко і зараз указаний керівником та співвласником "Тайги", також співвласник ТОВ "Дім копчення". "Тайга" реконструювала різні будівлі у столиці. Собченко має звання заслуженого будівельника України.
У 2007 році Собченко хотів балотували до парламенту від "Блоку Юлії Тимошенко", однак його реєстрацію скасували. Син Собченко був фігурантом кількох розслідувань.
"Пізніше бізнесмен опинився в епіцентрі скандалу, пов'язаного із сином. Як стверджували ЗМІ, Дмитро Собченко на своєму джипі Toyota врізався в машину журналіста тижневика "CN-Столичні новини". Після того як це сталося, на місце події приїхав батько хлопця, а провину взяв на себе охоронець. ЗМІ також звинувачували міліціонерів у низці порушень, зокрема — у відмові брати проби на алкоголь у Дмитра Собченка. Собченко-молодший також був фігурантом ще одного розслідування. Його обвинувачували у вбивстві, крадіжці, незаконному зберіганні зброї, посяганні на життя правоохоронців. За даними медіа, у 2015 році командир зенітно-артилерійського взводу Дмитро Собченко та учасник АТО Геннадій Семенів познайомилися з колишнім міліціонером Василем Струніним. Після спільного вживання алкогольних напоїв між чоловіками стався конфлікт. Експравоохоронця побили, а потім підірвали його тіло гранатою. З судового реєстру стало відомо, що у цій справі обидва обвинувачених померли", — розповів ХАЦ.
Як писав KHARKIV Today, суд оштрафував харків'янина, який за хабар зробив дозвіл від міської ради на "Стрілці".