Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Заступник секретаря РНБО лобіював "харківські угоди" — розслідування

Фото: УНН
"Схеми" опублікували стенограму закритого засідання Комітету Верховної Ради.

Руслан Демченко на посаді заступника міністра закордонних справ рекомендував Верховній Раді підтримати "харківські угоди". Серед аргументів називав ціну на газ та зміцнення безпеки від перебування російського флоту в Україні.

Перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Руслан Демченко у 2010 році лобіював "харківські угоди", завдяки яким Україна продовжила термін перебування російського Чорноморського флоту у Криму. Про це пишуть "Схеми" з посиланням на стенограму закритого засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, учасником якого був Демченко у статусі заступника міністра закордонних справ.

Засідання Комітету проходило 26 жовтня 2010 року. На порядку денному було питання рекомендації народним депутатам ратифікувати "харківські угоди". Члени Комітету розділилися: семеро виступили "за", семеро — проти. Тому Комітет рекомендував розгляд законопроєкту про ратифікацію у сесійній залі. Наступного дня Верховна Рада ратифікацію угод ухвалила. Серед тих, виступив "за" на комітеті був Руслан Демченко.

"Від Міністерства закордонних справ прийшов Руслан Демченко — на той момент заступник міністра. Згідно зі стенограмою, Демченко переконував депутатів підтримати розгляд законопроєкту про ратифікацію угоди у сесійній залі", — зазначили журналісти-розслідувачі.

Із аргументів Демченко наводив високу ціну на російський газ для України. "Харківські угоди" допомогли б скоригувати ціну на газ, стверджував він. Демченко не бачив загрози від перебування Чорноморського флоту у Криму.

"Чорноморський флот РФ не стане причиною для активізації терористичної діяльності в регіоні або нестабільності у Криму. Обидві сторони пов'язані між собою серйозними зобов'язаннями. Обидві сторони зацікавлені у стабільній ситуації як у двосторонніх відносинах, так і навколо флоту. Обидві сторони мають намір докласти зусиль, аби чинне перебування російського Чорноморського флоту на території України сприяло зміцненню загальноєвропейської та регіональної безпеки", — зазначав Демченко.

Як пишуть "Схеми", журналісти направили Демченку запит на отримання коментаря, проте у відомстві повідомили, що на даний момент це неможливо через щільний графік.

Нагадаємо, з червня 2020 року Руслан Демченко — перший заступник секретаря РНБО України. З 2010 до 2014 року працював заступником міністра закордонних справ. 2014 року був радником президента Петра Порошенка, 2019-го — радником президента Володимира Зеленського.

Як писав KHARKIV Today, 11 березня Рада національної безпеки та оборони України доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки та ратифікації "Харківських угод" 2010 року, згідно з якими Україна продовжила термін перебування російського флоту в Криму.

Нагадаємо, наприкінці січня колишньому Президентові України Віктору Януковичу повідомили про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України), коли у 2010 році він підписав "харківські угоди" з Президентом Росії Дмитром Медведєвим. У березні 2021 року ще одним підозрюваним став колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.