Запали свічку. В Україні вшанують пам’ять жертв Голодоморів
Цієї суботи, 25 листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
За даними Українського інституту національної пам’ятіі, оцінки людських втрат під час Голодомору 1932-1933 років коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв.
У 90-ті роковини Голодомору 1932-33 років Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців.
"Нас прагнули винищити, упокорити, замордувати. Не змогли. Від нас хотіли приховати правду й замовчати страшні злочини назавжди. Не змогли. Нас хотіли заплутати, ввести в оману, зробити так, щоб ми не вірили, сумнівалися, не пам’ятали, а тому пробачили. Не змогли. І сьогодні з глибоким сумом, повагою ми вшановуємо пам'ять про мільйони наших людей.", — йдеться в зверненні голови держави.
Сьогодні о 16-й годині за київським часом укранців закликали приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалити у своїх вікнах свічку пам’яті.
За даними Інституту історії та демографії, від голоду 1932-1933 років на Харківщині померли не менше мільйона людей.
"Ідеологи, організатори та виконавці тих злочинів не понесли відповідальності й справедливого покарання під час життя. Але це не значить, що ми маємо пробачити й забути. Сьогодні мають нести й несуть покарання імена та біографії всіх винних", — додав Президент.
Зазначимо, Голодомор в Україні визнали актом геноциду 28 держав, а також Балтійська асамблея, Європейський Парламент, Парламентська асамблея Ради Європи.
До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціював акцію "Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну".
"Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою", — йдеться в зверненні УІНП.
Символом цьогорічної акції стала окопна свічка.