Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Замість скверу — пікапи для ЗСУ: громада на Харківщині скасувала тендер

Фото: Дергачівська міськрада
Понад 22 мільйони гривень планували витратити на будівництво місця пам'яті.

У Дергачах вирішили пізніше збудувати меморіальний сквер, а зараз гроші витратять на допомогу Збройним силам України.

Будівництво скверу на честь полеглих бійців, на що планували витратити 22 мільйони гривень з бюджету громади, буде пізніше. А зараз на ці гроші громада закупить пікапи для українських військових. Таке рішення озвучили у громаді після того, як був опублікований тендер щодо будівництва тендеру і почалося громадське обговорення питання, чи на часі зараз такі витрати. Більшість мешканців громади виступили за те, аби збудувати сквер одразу по закінченню війни.

"Під час наради було враховано думку громадськості про те, що вшанування загиблих оборонців України завжди залишається актуальною темою, а усі полеглі у боях герої хотіли б максимально пришвидшити нашу перемогу. Тому реалізацію проєкту будівництва меморіального скверу ми відкладемо до кращих часів. 22 млн грн, заплановані на це, будуть спрямовані на закупівлю нових пікапів для українських бойових підрозділів, про що незабаром буде оголошено новий тендер, який ви зможете побачити у системі Prozorro", — повідомив голова Дергачівської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

Нагадаємо, раніше у Дергачах оголосили тендер на реконструкцію меморіального скверу по вулиці 1 Травня за 22 355 350 гривень. Проєкт мали втілювати два роки. Станом на 25 липня із міського бюджету грошей на це не виділяли. Вячеслав Задоренко тоді повідомив, що через реконструкцію цього скверу не будуть зменшувати субвенцію військовим або кошти на ремонт доріг та будинків. Зі скверу хотіли прибрати гойдалки, оскільки це меморіальне місце.

"Інформація, яка поширюється у соціальних мережах щодо цього, не є коректною, оскільки мова не йде про створення зони розваг. Усі елементи розваг, які зараз є у сквері (дитячі гойдалки, каруселі і т. д.) будуть прибрані звідти і перенесені в інше місце. На території скверу знаходиться братська могила загиблих учасників Другої світової війни, а також похований герой сучасної російсько-української війни Роман Радівілов, тому створення тут розважальної зони є неприйнятним", — пояснював Задоренко.

Нагадаємо, Дергачівська громада на півночі Харківщини була частково окупована росіянами. Кілька населених пунктів у ній розбиті вщент. 

Як писав KHARKIV Today, автомобіль швидкої допомоги, який був пошкоджений під час обстрілу росіян у Дергачівській громаді, продовжують демонструвати у країнах Європи. На початку липня автівка знаходилася біля будівлі Рейхстагу у столиці Німеччини Берліні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.