Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

02 березня, 2021 - 16:49

Закрити "Коксохім": в Харкові самі не можуть, просять Київ

 Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Підприємство вимагатимуть закрити до того часу, поки не будуть встановлені сучасні фільтри.

У Харкові пройшло засідання Комісії з надзвичайних ситуацій. На порядку денному було тільки одне питання — робота заводу з виробництва коксу.

Чиновники вимагають поставити фільтри на печі, співробітників прокуратури на підприємство не пускають, а вугілля тим часом продовжують коксувати. Секретар міськради Ігор Терехов знову говорить, що у всіх районах Харкова жителі скаржаться на викиди "Коксохіму".

"У керівництва підприємства був час і можливості вирішити питання по-хорошому. Але замість інтересів Харкова і харків'ян вони вибрали гроші, які їм приносить виробництво. Ми стукали в усі інстанції, які б могли вплинути на ситуацію, били в усі дзвони, але у відповідь — тиша. Сьогодні я зробив останній крок, зробити який дозволяє законодавство. Я підписав звернення до відповідної державної КТЕБ з вимогою заборонити роботу підприємства. Заборонити до того часу, поки його власники не обладнають "Коксохім" сучасними фільтрами, — повідомив під час КТЕБ Терехов.

На комісії було прийнято одноголосне рішення про направлення рішення до Києва з вимогою зупинити роботу підприємства до виконання головної вимоги — установки фільтрів. Подібних повноважень у міської комісії немає.

"Ми діємо в рамках закону про місцеве управління, ми на сесії міськради звернулися до всіх інстанцій абсолютно з вимогою втрутитися, припинити роботу "Коксохіму", припинити труїти харків'ян. На жаль, поки ми ніяких відповідей не отримали. Для посилення нашої позиції сьогодні на комісії всі члени комісії одноголосно проголосували за рішення, яке сьогодні ми направляємо до державної комісії, у них є відповідні повноваження для припинення роботи "Коксохіму", — повідомив Терехов.

Як писав KHARKIV Today, 7 грудня Харківський окружний адміністративний суд вирішив тимчасово заборонити товариству з обмеженою відповідальністю "Коксовий завод "Новомет" виробляти кокс і кам'яновугільну смолу. Заборона буде діяти до отримання відповідного дозволу на викиди. Проте "Коксохім" подав апеляцію.

Нагадаємо, 24 лютого на сесії Харківської міської ради прийняли  звернення до президента Володимира Зеленського, Верховної Ради та Генеральної прокуратури з вимогою закрити коксовий завод "Новомет" (колишній "Коксохім"), який забруднює навколишнє середовище.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.