Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Заховали: у харківському метро радянські ордени закрили рекламою

Станція метро "Героїв Праці". Фото: "Деколонізація. Україна"
Ордени розташовані на станції метро "Героїв Праці".

Попри війну, у Харкові не поспішають демонтувати радянську символіку.

Ще у лютому активісти проєкту "Деколонізація. Україна" звернулися до Харківської міської ради з вимогою демонтувати радянську символіку на станції метро "Героїв Праці". На колійних стінах розташовані радянські ордени з зображенням Леніна, а також серпами й молотами. Станом на кінець березня символіку не демонтували, лише закрили рекламою. Відповідне фото опублікували у Telegram-каналі "Деколонізація. Україна".

"І те, лиш на одній із двох колій [закрили рекламою — ред.]. І знову резонне питання, чому не демонтаж? Когось чекають?", — зазначили активісти.

Нагадаємо, станція метро "Героїв Праці" була відкрита у 1986 році. На колійних стінах розташовані геральдичні художньо-декоративні чеканні вставки із зображеннями орденів та медалей. На багатьох орденах зображений герб Радянського Союзу, а також портрет Леніна.

Крім того, біля станції метро "23 Серпня" досі не демонтована радянська символіка. Невідомі облили зірки СРСР із серпами та молотами синьою фарбою, на пам'ятнику залишили написи: "Ганьба", "СРСР — ворог".

"У Харкові тим часом знову нагадують, що треба демонтувати макети радянських орденів із зображенням кремля та серпом і молотом біля станції метро "23 Серпня". Скільки там буде ця ганьба, пане Терехов?", — звернулися до харківського міського голови активісти проєкту "Деколонізація. Україна".

сим
Радянська символіка біля станції метро "23 Серпня". Фото: "Деколонізація. Україна"
сим
Радянська символіка біля станції метро "23 Серпня". Фото: "Деколонізація. Україна"

Як писав KHARKIV Today, на початку березня по вулиці Чернишевській, 26 у Харкові закрили деревостружковими плитами пам'ятний знак у вигляді серпа та молота, демонтувати його не стали.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.