Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За три місяці харків'яни відправили майже 100 скарг мовному омбудсмену

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Наш регіон — один з лідерів за кількістю скарг.

Порушення мовного законодавства чиновниками в Харківській області — стабільно високе.

За перший квартал 2021 року і три місяці дії мовного закону в Україні було 1129 скарг на його порушення. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в Facebook.

Про порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою найбільше людей звернулося з Києва (327) та Київської області (120), з Львівської області (108), фіксують порушення в інших областях, зокрема, в Харківській (99), Одеській (49 ), Дніпропетровській (41). В цілому в першому кварталі 2021 року на порушення мовного закону скаржилися у всіх областях України.

Найбільше скарг (446) було на відсутність української версії сайтів інтернет-магазинів і веб-сайтів про надання послуг державною мовою.

"Як цього вимагає закон, кожному з власників веб-сайтів направлені листи з вимогами усунути порушення. Варто відзначити, що переважна більшість власників інтернет-магазинів сумлінно підходить до усунення порушень і в 30-денний термін інформують нас про перехід інтернет-ресурсів на державну мову", — пояснив Тарас Кремінь.

249 жителів з різних регіонів скаржилися на порушення своїх прав на отримання інформації та послуг державною мовою в маленьких магазинчиках і відомих торгових мережах, а також в аптеках, салонах краси, спортивних залах, ресторанах і кафе.

За словами уповноваженого із захисту державної мови, стабільно високим залишається кількість звернень про порушення мовного законодавства посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування Одеської, Харківської, Миколаївської, Черкаської, Київської, Запорізької областей.

"Кількість звернень про порушення норм закону представниками місцевої влади становить майже десяту частину від усієї кількості. В зв'язку з цим хотів би нагадати, що відповідно до статті 12 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" депутати місцевих рад і посадові особи органів місцевого самоврядування зобов'язані володіти державною мовою і застосовувати його під час виконання службових обов'язків, зокрема під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування. У разі, якщо під час засідання, заходів або зустрічі використовується інша мова, ніж державна, повинен бути забезпечений переклад на державну мову", — підкреслив Тарас Кремінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Урок української. Двієчники і відмінники серед харківських політиків

Він уточнив, за результатами розгляду звернень, в яких люди заявили про грубе порушення їх прав на отримання послуг українською мовою, прийнято рішення про заходи державного контролю за застосуванням державної мови.

"Згідно зі статтею 56 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" в першому кварталі цього року вже розпочато 35 заходів державного контролю, тоді як в минулому році таких заходів було 22", — розповів Тарас Кремінь.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.