Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За рік повномасштабної війни на Харківщині загинули 1782 людини

Фото: KHARKIV Today
Найбільше жертв російської агресії — на Київщині, Донеччині та Харківщині.

Станом на 20 лютого в Україні загинули через війну 9655 людей, у тому числі 461 дитина. 

У Харківській області зареєстрували 1782 смерті внаслідок збройної агресії Росії, 2607 людей отримали поранення. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

Більше загиблих тільки у Київській і Донецькій областях — 2290 та 2167 відповідно. На Київщині поранені 734 людини, на Донеччині — 3263.

Як розповів генпрокурор Андрій Костін, із 24 лютого 2022 року в Україні зареєстровано понад 68 000 воєнних злочинів та задокументовано 952 факти використання заборонених засобів ведення війни, у тому числі касетних боєприпасів, мін, хімічних і запалювальних боєприпасів. Це призвело до загибелі 9655 людей.

"Коли говоримо про ці цифри, ми маємо усвідомлювати, що реальна кількість набагато вища. Адже ми досі не маємо доступу до окупованих територій", — зазначив Костін.

1
Графіка: Офіс генпрокурора.

Серед усіх злочинів окупантів понад 2600 стосуються дітей. Це — загибель, поранення, збройні напади на установи та заклади для дітей, примусова депортація або викрадення. Відомо, що росіяни примусово вивезли 16 000 українських дітей.

Велика кількість воєнних злочинів зафіксована на деокупованих територіях. За інформацією Офісу генпрокурора, після звільнення на території Харківської області виявили тіла 936 людей, 739 із них — цивільні. Зокрема, у місці масового поховання було виявлено тіло 451 людини, із них 429 цивільні.

Крім того, на деокупованій території Харківщини знайшли 21 катівню, зафіксували викрадення або зникнення понад 1007 цивільних людей.

Усього в Харківській області зареєстровано понад 12 000 воєнних злочинів. Підозру оголосили 20 людям, обвинувальні акти направили до судів щодо восьми людей. Семеро обвинувачених уже отримали вироки.

Як писав KHARKIV Today, на початку лютого в Ізюмі розпочали перепоховання людей із місця масового поховання по вулиці Шекспіра, яке утворилося в місті під час тимчасової окупації.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.