Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За реконструкцію ліцею у Харківській області віддадуть 235 мільйонів гривень

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Ціни завищені у 2-5 разів.

На реконструкцію Чугуївського ліцею №2 хочуть віддати 235 мільйонів гривень.

Відповідну угоду планує підписати департамент капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації з приватним підприємством "Будівельна фірма "Промтекс". Ціни на матеріали та обладнання виявилися завищеними. Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі з посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

"Під час торгів економії майже не було, а ціни на матеріали та устаткування завищені, іноді кількаразово, — зазначили у ХАЦі. — ХАЦ вже неодноразово писав, що ПП “Будівельна фірма "Промтекс" отримує великі підряди на відбудову від департаменту капбудівництва ХОВА з завищеними цінами на матеріали".

Зокрема, за квадратний метр металопластикових віконних блоків віддадуть 8500 гривень. У червні під час ремонту багатоквартирного житлового будинку у Чугуєві металопластикові віконні блоки купляли за 4452 гривні за квадратний метр. 

На металопластикові дверні блоки витратять 9200 гривень (квадратний метр). У Люботині для будівництва бомбосховища куплять такі ж блоки за ціною 7300 гривень.

Залізобетонні блоки коштуватимуть 4800 гривень (один). Руська Лозова знайшла блоки для відновлення адміністративної будівлі дешевше — по 3200 гривень. За гідроізоляційну суміш при реконструкції ліцею в Чугуєві віддадуть 155 гривень за кілограм. При цьому, в "Епіцентрі" пропонують 25 кілограмів такої суміші за ціною від 439 до 809 гривень.

Ціни на мастику завищені у 5-10 разів, за кілограм планують віддати 531 гривню. Усього мастики куплять на більше ніж мільйон гривень.

ПВХ-мембрана коштуватиме 890 гривень (квадратний метр). Ізюм для ремонту готелю купить таку ж за 575 гривень. При цьому, будмагазини пропонують ПВХ-мембрани за ціною від 350 до 450 гривень.

Для ліцею у Чугуєві куплять керамічну плитку на підлогу за більше ніж 1000 гривень. В Україні можна знайти її за 400-600 гривень. Однак у документації можна знайти й ринкові ціни.

"Цікаво, що деякі будматеріали у кошторисі дійсно зазначені за ринковими цінами. Так, наприклад, теплоізоляційна стяжка Тепловір П-400 дійсно в магазинах коштує по 26,90 гривень за кілограм, як у кошторисі "Промтексу". Але це скоріш виняток. Позицій із переплатами дуже багато", — зазначили у ХАЦі.

Комп'ютери з TFT-моніторами обійдуться у 38 000 гривень, телевізори — майже по 30 000 гривень (усього придбають 29 штук).

Довгий час засновником будівельної фірми "Промтекс" був указаний Станіслав Бровін. Наразі 50% акцій фірми належать Ірині Ярован. Техніку для реконструкції в ліцеї надасть "Спецбудмонтажпромбуд".

"ПП "Будівельна фірма "Промтекс" входила до Консорціуму "Білдінг Груп" разом із ТОВ "Спецбудмонтаж-Україна" Анатолія Денисенка, ТОВ "Індастріал Білдінг Груп" та ТОВ "Інкам-Білдінг" Станіслава Києвця. Техніку для проведення робіт у Чугуєві надаватиме саме "Спецбудмонтажпромбуд" Станіслава Києвця, який був керівником у кількох підприємствах групи "Авантаж" екснардепа Анатолія Денисенка", — розповіли у Харківському антикорупційному центрі.

Як писав KHARKIV Today, у деокупованому Ізюмі відремонтують готель за 25 мільйонів гривень. Комунальне підприємство "Благоустрій міста Ізюма" підписало договір із товариством з обмеженою відповідальністю "Слобожанська будівельна компанія "Саргон" щодо послуги з капремонту будівлі готелю "Крем'янець" по вулиці Покровській, 32, в Ізюмі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.