Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За добу в Ізюмському районі вилучили понад 450 вибухонебезпечних предметів

Скрін: Відео
Особливо небезпечними є протипіхотні фугасні міни — "Пелюстки".

"Пелюстки" можуть самоліквідовуватися.

Понад 18 гектарів території очистили та знайшли 456 вибухонебезпечних предметів тільки за останню добу в Ізюмському районі сапери Держслужби з надзвичайних ситуацій. 

"На території міста Ізюм в першу чергу небезпека є в плані тому, що було завдано обстріли з реактивних систем залпового вогню з вмістом касетних мін ПФМ-1 (протипіхотні фугасні міни — "Пелюстки"), які розсипаються на великі площі. Один залп із РСЗВ "Ураган" має 4992 міни і це все розсипається у повітрі. Вони зеленого кольору, маленькі, як половина долоні мають розмір. Міни ці бувають із самоліквідацією, а також може цей залп містити як з самоліквідацією міни, так і без самоліквідації, тобто, вони будуть чекати свою жертву. Дуже важко помітити в траві через малий розмір та забарвлення міни. Тому треба бути дуже уважним та уникати ходіння зеленою зоною, тільки по асфальту ходити. Також не наближатися до мін, ні в якому разі не брати до рук, тому що є багато сміливців, але потім стаються фатальні наслідки. Вже багато місцевого населення дуже з пошкодженими кінцівками", — розповів один із саперів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Близько 12 000 квадратних кілометрів територій у Харківській області заміновано

Зараз розмінування проходить на території лікарні, яка була засипана цими мінами. Частково вони самоліквідувалися, але боєприпаси, які не вибухнули, ще знаходять. 

"Скрізь, це вся територія, де жили просто мирні мешканці, забруднена мінами. За тиждень було знешкоджено більше 100 протипіхотних фугасних мін і дуже багато артилерійських снарядів, які були залишені  росіянами. Їх складають, відсортовують і ті, які ще підлягають використанню, віддають збройним силам. Я думаю, що це близько 1000 за тиждень — на збройні сили", — пояснив сапер.  

Тих, хто знайде підозрілий предмет або вибухівку, просять одразу повідомляти за номером телефону — 101.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.