Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Близько 12 000 квадратних кілометрів територій у Харківській області заміновано

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Процес розмінування територій триватиме кілька років.

На Харківщині заміновано близько 12 000 квадратних кілометрів території, дороги всипані протипіхотними мінами.

Інтенсивність замінування у Харківській області набагато вища, ніж була на Київщині. На розмінування територій на Харківщині потрібно кілька років. Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ із посиланням на заступника голови Державної служи України з надзвичайних ситуацій з питань цифрового розвитку Романа Примуша.

"Близько 12 тисяч квадратних кілометрів на Харківщині забруднені вибухонебезпечними предметами. Це все потребує значного розмінування. Інтенсивність замінування набагато вища, ніж була в Київській. Велика кількість протипіхотних мін. Вони буквально розсипані вздовж доріг", — сказав Роман Примуш.

Наразі у Харківській області працюють зведені загони ДСНС двох типів. Це — загін, який розбирає завали (близько 170 фахівців та 70 одиниць техніки), та загін піротехніків. Території розміновують 129 піротехніків. За словами Романа Примуша, до жовтня їхню кількість збільшать вдвічі. Крім того, українським співробітникам ДСНС допомогають іноземні.

"Додатково залучаються до розмінування й іноземні команди. Поки що вони у невеликій кількості, бо Харківська область лишається потенційно небезпечною", — пояснив Роман Примуш.

Як писав KHARKIV Today, сапери знаходять у Харківській області багато розкиданих мін "пелюстка". Жителів деокупованих громад закликають оминати траву, не ходити до лісу, пересуватись лише у перевірених місцях з твердим покриттям.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.