Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сапери знаходять багато розкиданих мін "пелюстка" на Харківщині

Ілюстративне фото: ГУ ДСНС у Харківській області
За добу ліквідували понад 1000 вибухонебезпечних предметів.

"Пелюстки" заборонені міжнародними конвенціями.

Минулої доби піротехніки виявили у Харківській області велику кількість протипіхотних фугасних мін "Пелюстка". Про це повідомили у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

"Загалом за добу піротехніки ліквідували 1110 ворожих боєприпасів та вибухівок. Зокрема, виявлено велику кількість протипіхотних мін ПФМ-1 (так званих "пелюсток"), які заборонені усіма міжнародними конвенціями", — зазначили у ГУ ДСНС у Харківській області.

Зазначимо, ПФМ-1 ("Пелюстка") — це протипіхотна фугасна міна натискної дії радянського виробництва, має пластиковий корпус. Вона є майже копією американської міни BLU-43 / B "Dragontooth". Заборонена Оттавською конвенцією. Міна може встановлюватися у ґрунт тільки засобами дистанційного мінування.

Крім того, на деокупованих територіях Харківської області продовжує працювати зведений загін ДСНС. Співробітники ДСНС із цього загону розбирають завали, демонтують аварійні конструкції зруйнованих будівель, подавали струм від електрогенераторів, аби аварійні служби могли працювати.

Піротехніки ДСНС обстежують лінії електропередач, автодороги, газові трубопроводи, залізничні колії, лікарні, кладовища, заклади освіти у звільнених від окупантів містах Балаклія та Ізюм на Харківщині. Жителів Харківської області закликають пересуватися лише перевіреними місцями.

"ДСНС звертається до мешканців деокупованих територій з проханням оминати траву, не ходити до лісу, пересуватись лише у перевірених місцях з твердим покриттям. Розкажіть про небезпеку від боєприпасів дітям", — звернулися у ГУ ДСНС у Харківській області.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області люди стали частіше підриватися на мінах. Це стається на тих територіях, які ЗСУ нещодавно звільнили від російських військ. Відступаючи, окупанти замінували все, до чого змогли дотягнутися.

У ДСНС розповіли, чому не можна ходити по гриби, їздити другорядними шляхами та навідуватись на дачі в тих селах та селищах, де побували росіяни. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.