Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За державну зраду засудили техніка, який жив у Харкові і працював на росіян

Фото: СБУ
Чоловік працював російським агентом.

Агент збирав дані про розташування підрозділів української армії, Служби безпеки України та Державної прикордонної служби у Харківській та Чернівецькій областях.

Суд ув'язнив російського агента на 15 років. За даними слідства, житель Чернівців у 2021 році переїхав у Харків та влаштувався на роботу техніком із налаштування інтернету. Після початку повномасштабної війни чоловіка дистанційно завербував співробітник Головного управління Генерального штабу Збройних сил Росії. Російська спецслужба звернула на нього увагу через його антиукраїнські публікації у забороненій в Україні соціальній мережі "Однокласники".

"Під час перебування у Харкові ворожий агент відслідковував дислокації українських блокпостів та фортифікаційних споруд у місті, а також передавав окупантам геолокації місцевих енергооб'єктів. Потім російський агент за вказівкою свого "куратора" з гру повернувся до Чернівців під виглядом відвідування родичів. Однак головною метою його "поїздки" було шпигування за обласним управлінням СБУ, прикордонним загоном та місцевим військкоматом", — розповіли в СБУ.

Інформацію чоловік передавав російській спецслужбі за допомогою анонімного месенджера. Затримали зрадника "на гарячому", коли він робив приховану фотофіксацію військового об'єкта у Чернівцях у травні 2023 року.

Чоловіка визнали винним за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 2 і 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

з

Як писав KHARKIV Today, 5 вересня у Дзержинському суді оголосили вирок харківській корегувальниці Дар'ї Кригіній. Суд визнав її винною та призначив покарання у вигляді 11 років позбавлення волі. Кригіна вину не визнала. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.