Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

11 років тюрми. У Харкові засудили юристку, яка працювала коригувальницею росіян

Фото: Харківська обласна прокуратура.
Дар`я Кригіна під час суду не визнала своєї провини.

Юристка приїхала до Харкова з тимчасово окупованого Донбасу і допомагала росіянам від початку повномасштабної війни.

П`ятого вересня у Дзержинському суді оголосили вирок 30-річній Дар`ї Кригіній. Суд визнав винною 30-річну жінку у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 114-2 КК України).

Як повідомили у прокуратурі, за завданням представника "ЛНР" вона передавала інформацію про розташування українських військових та техніки у Харкові. За цими координатами російські окупанти скоригували вогонь по об'єктах у центрі Харкова.

"Жінка також передала координати і допомогла ворогу скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торгівельних об’єктах та по житлових кварталах у центрі міста", — повідомили у прокуратурі Харківської області.

Кригіну затримали у квітні 2022 року, під час обшуку у неї знайшли майже 135 000 євро, понад 215 000 доларів США та майже 735 000 російських рублів. 

1
Під час обшуку у Кригіної знайшли купу російських рублів. Фото: СБУ,

Юристка під час суду не визнала своєї провини. Колегія судей Дзержинського суду призначила їй покарання у виді 11 років розбавлення волі. Триває термін оскарження вироку.

Нагадаємо, слідство встановило, що Кригіна навчалася у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого, її однокурсником був заступник голови Харківської обласної ради Богдан Мальований, у якого знайшли паспорт громадянина Росії.

Як писав KHARKIV Today, адвокат Дар'ї Кригіної неодноразово говорив, що докази у справі його підзахисної сфальсифіковані.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.