Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За чотири місяці війни окупанти зруйнували понад 100 шкіл Харкова

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Армія РФ умисно знищує школи, дитячі садки і медичні заклади.

Окупанти стріляють по гуртожитках і школах, де живуть харків'яни, що втратили житло.

З початку війни російські окупанти зруйнували 110 шкіл у Харкові, 50 медичних закладів та 60 дитсадків. Про це повідомив харківський міський голова Ігор Терехов.

"За ці чотири місяці, можу вам сказати, зруйновано близько 110 шкіл (щось більше, щось менше, але близько 110 шкіл сьогодні зруйновані), 50 лікарень, пологових будинків та поліклінік, 60 дитячих садків, які практично не підлягають відновленню. Я не кажу вже про музеї, бібліотеки та все інше", — сказав Терехов.

За словами Ігоря Терехова, без квартир сьогодні залишилися 150 000 харків'ян. Мешканців, у яких зруйновано житло, розселили до гуртожитків та шкіл, однак окупанти їх обстрілюють.

"Звичайно, ми розселяємо до гуртожитків. І що ми отримуємо — буквально два дні тому обстріли тотальні, обстріли гуртожитків. Якщо люди знаходяться у школах, значить, тотальний обстріл шкіл так, що школи не підлягають відновленню", — зазначив Терехов.

Так, в ніч на 28 червня окупанти завдали ракетного удару по школі №78 у Слобідському районі. Будівля знищена майже повністю. У Харківській міській раді рахують, скільки закладів шкільної мережі зможуть відкритися з 1 вересня. Мова про навчання офлайн поки що не йде: рішення будуть приймать обласні військові адміністрації, виходячи з безпекової обстановки. 

Як писав KHARKIV Today, у новому навчальному році у Харкові планують відкрити 108 шкіл. Однак перевірка безпеки цих закладів освіти поки не проводилася. За умовами МОН, відкритися зможуть тільки ті школи, де є бомбосховища на випадок повітряних тривог.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.