Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові планують відкрити понад 100 шкіл

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Але закладам освіти мають дозволити почати навчальний рік.

Школи буде перевіряти з безпекової точки зору спеціальна комісія.

У новому навчальному році у Харкові планують відкрити 108 шкіл. Таку цифру озвучили в ДСНС з посиланням на Харківську міськраду. Однак перевірка безпеки цих закладів освіти поки не проводилася. Про це повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Сергій Колосовський.

"На сьогоднішній момент в Харкові планується до відкриття, за інформацією департаменту освіти, 108 шкіл. У них розпочаті з цього тижня обходи, перевірки. Інформація ще не оброблювалася. В місті Харкові планується до відкриття 108 шкіл, але вони ще не перевірялися", — сказав Колосовський.

За словами Колосовського, до складу комісії, яка перевіряє школи, входять представники місцевих органів влади, Державної служби з надзвичайних ситуацій та безпосередньо — навчальних закладів. Комісія перевіряє пожежну безпеку та укриття. Якщо будівлі шкіл не будуть відповідати нормам, то комісія складатиме відповідний акт і не буде рекомендувати розпочинати у них навчання. 

"До них є безпосередньо правила, які повинні виконуватися. Це і місце розташування, і лавки для сидіння, і вода, вентиляція, взагалі там цілий перелік питань. Їм приділяється значна увага. Якщо у закладі не всі виконані умови з безпеки, то це відображається в акті перевірки, де говориться про те, що в даному закладі не рекомендується проводити й розпочинати навчальний процес", — пояснив Колосовський.

Як писав KHARKIV Today, вночі 27 червня одна з російських ракет влучила у навчальний заклад у Слобідському районі. Після потрапляння ракети сталася пожежа.

Крім того, близько опівночі 27 червня ракета поцілила на подвір'я навчального закладу у Шевченківському районі міста Харкова. В результаті вибуху будівля школи зазнала часткових пошкоджень. Після удару загорілася поруч розташована господарча споруда. Жертв та постраждалих не було. Наступної ночі була зруйнована прямим влучанням ракети школа у Слобідському районі Харкова.

На жаль, окупанти обирають школи найчастіше в якості об'єктів для знищення. У Харкові пошкоджено понад 120 шкіл комунальної власності. За списком Харківської міської ради пошкоджено понад 105 загальноосвітніх та позашкільних (школи мистецтв, спортивні школи, центри дитячої та юнацької творчості) навчальних закладів. До цього переліку зі 105 шкіл не увійшли деякі середні навчальні заклади, які знаходяться на балансі Харківської обласної ради, повідомляють автори аналітичного звіту про руйнування шкіл Інформаційного центру "Майдан Моніторинг".

Ці понад 100 шкіл знаходяться в різних районах міста, які постраждали від артилерійських обстрілів, ракетних та авіаційних ударів. Їхня ступінь пошкоджень різна.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.