Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За час війни загинули понад 1300 жителів Харківської області

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Понад 500 вбитих — це люди з деокупованих територій.

Люди загинули через обстріли або від тортур окупантів.

За час війни загинули понад 1300 жителів Харківської області, у тому числі 530 людей із деокупованих територій — жінки, чоловіки, діти. Кількість загиблих збільшується. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в ефірі телемарафону 6 жовтня.

"Починаючи з 7 вересня і станом на сьогодні на деокупованих територіях Харківської області вже виявлено 530 тіл цивільних осіб. Установлено, що всі ці люди загинули в період тимчасової окупації територій і в наслідок злочинних дій ворожої армії. Ми бачимо, що це 530 осіб, із яких 225 — жінки, 257 — чоловіки й 19 дітей. Ще 29 осіб не встановлені. Якщо говорити про загальну кількість загиблих цивільних внаслідок військової агресії рф в Харківській області, то це на сьогодні 1350 осіб, і ця цифра збільшується ледь не щодня", — сказав Єнін.

Як зазначив перший заступник міністра внутрішніх справ, російські окупанти порушують закони ведення війни, докази тому слідчі знаходять, зокрема, на деокупованих територіях: вбиті люди мають сліди катувань.

"Наприклад, пару годин тому поліцейські повідомили, що біля звільненого Куп'янська в цеху заводу з виготовлення цегли, у селищі Куп'янськ-Вузловий було виявлено два трупи цивільних осіб. У обох зв'язані руки за спиною, є очевидні ознаки насильницької смерті. Їх сильно били, в них неодноразово стріляли, експертизі належить установити багато деталей. Але вже поверхневий огляд свідчить, що російські війська чинили звірства, для них не писані жодні правила війни", — сказав Єнін.

Нагадаємо, 6 жовтня в цеху з виготовлення цегли у звільненому селищі Куп'янськ-Вузловий знайшли тіла двох чоловіків зі зав'язаними руками та слідами катувань. Обом на вигляд приблизно 60 років. В одного із загиблих виявлено синці на шиї та грудній клітині, в іншого — рану від кульового поранення на грудній клітині та у паховій зоні. На волосяній частині голови у другого чоловіка є рана, у просвіті якої видно зруйновані кістки черепа та речовину головного мозку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.