Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

З вересня харків'янам можна буде отримати тільки електронний лікарняний

Виписані під час перехідного періоду і не закриті паперові лікарняні закриють, як раніше.

Тих, хто буде звертатися за лікарняним листом, просять брати з собою документи або їх копії, щоб лікар міг перевірити інформацію і уникнути помилок.

З середи 1 вересня у Харкові, як і у всій Україні, почнуть видавати виключно електронні лікарняні листи. З 4 червня до 31 серпня — перехідний період, під час якого можна отримати і паперовий, і електронний варіант лікарняного. Про це 26 серпня повідомила начальниця відділу координації цифрових проєктів департаменту цифрової трансформації Тетяна Виноградська, передає Харківська міськрада.

"Цей період надано для того, щоб виявити проблемні моменти і щоб лікарі змогли навчитися оформляти електронні лікарняні листи. За час тестування система показала себе дієвою, але було виявлено багато неточностей у даних пацієнтів. Є помилки в ідентифікаційних кодах, у ПІБ. Також багато людей дізнавалися, що вони працевлаштовані неофіційно, хоча вони думали, що офіційно. Ми вчимо лікарів перевіряти всі дані пацієнтів при виписуванні електронного лікарняного. З 1 вересня, коли пацієнт буде звертатися за лікарняним листом, було б непогано мати з собою документи або їх копії, щоб лікар міг перевірити інформацію і уникнути помилок", — зазначила Тетяна Виноградська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові закрився перший центр масової вакцинації

За її словами, виписані під час перехідного періоду і не закриті паперові лікарняні, будуть закриватися, як раніше, за звичною процедурою. Але з 1 вересня нові лікарняні будуть виписуватися тільки через медично-інформаційну систему.

"Пацієнт приходить до лікаря або знаходиться у стаціонарі. Лікар виписує лікарняний через систему, підписуючи його своїм цифровим ключем. Інформація надходить в eHealth (електронна система охорони здоров'я), а пацієнт отримує SMS, що йому виписаний електронний лікарняний. Інформація, яка знаходиться в eHealth, пересилається у Пенсійний фонд, до реєстру листків непрацездатності. Там цю інформацію пересилають в особистий кабінет роботодавця, який бачить, що працівник на сьогодні є непрацездатним. Пацієнту знову приходить SMS, що його лист непрацездатності оброблений, і він знатиме, що все нормально, і можна чекати виплат за лікарняним", — пояснила Тетяна Виноградська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр охорони здоров'я розповів про роботу кінотеатрів під час локдауну

Вона уточнила, у лікарнях і поліклініках Харкова вистачає комп'ютерної техніки, щоб забезпечити видачу електронних лікарняних, і всі лікарі пройшли навчання. Якщо з оформленням лікарняних листів виникнуть труднощі, то лікарі зможуть оперативно звертатися до консультантів.

"Загалом, система готова до роботи з 1 вересня. Її переваги? Оформлення лікарняних робиться швидше і простіше, немає зайвих паперів, пацієнту не потрібно бігати медустановами, виправляти помилки і так далі. Так, можливі певні труднощі на перших порах, але загалом це робиться для загального блага. Думаю, через місяць-два система увійде у нормальний режим роботи, і ми всі побачимо і оцінимо її переваги", — підкреслила Тетяна Виноградська.

Нагадаємо, після введення електронного лікарняного лікарі будуть заповнювати менше документів, це заощадить час. Пацієнту не потрібно буде згадувати повну назву компанії, де він працює, або адресу — все автоматично потраплятиме у систему. Можна повторно не йти до лікарні, якщо хвороба протікає згідно з планом лікування. Лікарняний буде закриватися автоматично.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.