Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

З центра Харкова вимагають прибрати погруддя комсомолки

Фото: "Деколонізація. Україна"
Пам'ятник стоїть у центрі міста.

В одному із дворів по вулиці Мироносицькій у Харкові знаходиться пам'ятник Галині Нікітіній.

Погруддя комсомолки Нікітіної розмалювали у кольори державного прапора України та зобразили на ньому прапори інших країн. Зокрема, на пам'ятнику намалювали стяги Франції, США та Канади, зірки Євросоюзу. Активісти проєкту "Деколонізація. Україна" вимагають прибрати погруддя комсомолці. Відповідне звернення щодо демонтажу вони надіслали до Харківської міської ради.

"Напис "Вєрная для совєтского народу", який пробивається через жовто-блакитну фарбу, це крінж. Варто забрати її до музею, поки кувалди не розбили і її. Звернення про демонтаж на ім'я міського голови надіслано", — зазначили у Telegram-каналі "Деколонізація. Україна".

Зазначимо, Галина Нікітіна народилася у 1917 році. Закінчила Харківський планово-економічний інститут. Була членом Всесоюзної ленінської комуністичної спілки молоді (ВЛКСМ). У жовтні 1941 року увійшла до складу підпільного обкому ВЛКСМ. Підпільний обласний комітет комсомолу знаходився у квартирі по вулиці Артема, 23, де вона жила з матір'ю. На початку січня 1942 року Нікітіну заарештувало гестапо, за місяць розстріляло.

з
 Фото: "Деколонізація. Україна"

Як писав KHARKIV Today, у Харкові проведуть аудит радянських символів. Після інвентаризації нададуть пропозиції щодо демонтажу радянських об'єктів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.