Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

З Харкова евакуювали чверть мільйона книг

Фото: Ровненский облсовет
Книжки завантажили у три вантажівки і вивезли у безпечне місце.

Видавництва "Віват" і "Основа" попросили "Рівнокнига" вивезти книги у безпечне місце.

З березня до квітня з харківських видавництв "Віват" і "Основа" комунальне підприємство "Рівнокнига" вивезло 250 000 книг на трьох вантажівках. Їх зберігатимуть на складах доти, доки у Харкові тривають обстріли. Про це повідомили у Рівненській обласній раді.

Як пояснили у Рівненській облраді, ще у березні керівник "Рівнокнига" Олександр Савчук звернувся до Інституту книги з пропозицією розмістити на своїх складах літературу українських видавництв, яка опинилася під загрозою знищення чи окупації. Незабаром допомоги попросили "Віват" і "Основа".

"Сьогодні на складах підприємства зберігаються майже 250 тисяч екземплярів книг, які були вивезені з-під обстрілів Харкова. За словами Олександра Савчука, першу фуру вивантажували всім колективом та за допомогою волонтерів вручну. Адже на підприємстві немає власного навантажувача. Дві інші фури вивантажували вже з допомогою спецтехніки", — пояснили у Рівненській облраді.

Зазначимо, "Рівнокнига" не припинила продаж літератури під час війни. У книгарнях підприємства діє акція "Підтримай Харків — купи книгу харківського видавництва". Нещодавно "Рівнокнига" почала виготовляти патріотичні та тематичні магніти з ексклюзивними принтами.

Як писав KHARKIV Today, майже 60 бібліотек України зруйновано через обстріл. Найбільші руйнування зафіксовано у чотирьох бібліотеках — у Чернігові, Донецьку, Київській області та Харкові (бібліотека Короленка).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.