Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

З харківської підземки не хочуть демонтувати комуністичні "твори мистецтва"

Фото: mirmetro.net/ Maxim Serbulov 
На станціях метро залишається штампована комуністична символіка.

Комуністична символіка є на станціях метро "Індустріальна", "Героїв Праці" і "Історичний музей".

11 травня директор департаменту інфраструктури Харківської міськради Сергій Дульфан відповів на звернення про демонтаж комуністичної символіки на станціях Харківського метрополітену. Документ отримав керівник громадської організації "Світанок" Вадим Поздняков, який направляв звернення.

"За інформацією КП "Харківський метрополітен" підприємство не виготовляє, не поширює і не використовує зазначену символіку. На виконання вимог закону були перейменовані станції метрополітен, у назві яких присутня зазначена символіка, оновлені відповідні покажчики. Відповідно до закону, заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму в творах мистецтва, створених до набрання чинності закону, якими прикрашені станції Харківського метрополітену", — йдеться у відповіді на звернення.

У "Світанку" обурилися такою відповіддю, оскільки символіка — штампована і повинна бути демонтована.

"Керівництво КП вважає, що десятки штампованих серпів і молотів на станції метро "Індустріальна", десяток барельєфів з зображеннями серпів і молотів, зображеннями Леніна і написами СРСР на станції метро "Героїв Праці", герб СРСР на вході до станції метро "Історичний музей" — твори мистецтва і тому вони під дію закону не потрапляють, хоча вони — штамповані і згідно з висновками Українського інституту національної пам'яті повинні бути демонтовані", — пояснили в громадській організації.

"Світанок" планує звернутися до Національної поліції, а згодом і до суду, якщо поліція буде саботувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Харковом відмовилися демонтувати маленького Леніна

Документ: "Світанок"
Документ: "Світанок" 

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.