Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ЮНЕСКО збирає кошти на реставрацію музею Сковороди на Харківщині

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Оголошений збір коштів.

Із шістьма країнами ведуть перемовини стосовно відбудови Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди.

Організація об'єднаних націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) оголосила збір коштів на реставрацію музею Сковороди. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка під час візиту на Харківщину.

"Ми планували минулого року в межах програми "Велике будівництво" вже завершувати роботи по відновленню Сковородинівки до 300-річчя філософа. На жаль, зараз маємо зовсім іншу картину, але переконані, що до проєкту з великої реставрації ще повернемося", — сказав Олександр Ткаченко.

Крім того, за інформацією ХОВА, наразі ведуться перемовини з Британією, Німеччиною, Францією, Бельгією, Італією, Норвегією щодо допомоги з відновленням будівлі музею Сковороди.

Нагадаємо, "Укрпошта" випустила марки "Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди". Вони вже є у продажу. Від продажу марок планують зібрати 7,5 мільйонів гривень та спрямувати їх на відновлення музею Сковороди.

Як писав KHARKIV Today, близько 23:00 6 травня російські окупанти обстріляли музей Григорія Сковороди у Сковородинівці (Золочівська громада). Внаслідок обстрілу сталася пожежа, будівля повністю згоріла. Там знищено дах, віконні та дверні рами, почорніли стіни, згоріли речі, які не встигли вивезти з музею. Частину колекції сховали у надійне місце ще на початку війни. З-під попелу дістали статую поета, яка стояла в одній з кімнат. 

В Україні створили благодійний проєкт "Збережіть українську культуру". Першим благодійником став Святослав Вакарчук. Він пожертвував на відбудову музею Сковороди 350 000 гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.