Яку воду у Харкові небезпечно пити
У воді був перевищений вміст нітратів та не відповідали нормі мікробіологічні показники.
У Харкові фахівці дослідили 29 проб води із дванадцяти каптажів природних джерел. Це Саржин Яр, Манжосів Яр, джерело у селищі Олешки, парк "Юність", "Петренки-1", "Петренки-2", "Петренки-3", Олексіївська балка, джерела по вулицях Мінераловодській, 1, Владислава Зубенка, 25, та Бучми (два каптажі). У п'яти із них виявили відхилення від норми.
"Відхилення від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками епідемічної безпеки реєструвались у воді 5 джерел: "Петренки-1", "Петренки-2", "Петренки-3", парк "Юність", "Олексіївська балка". За санітарно-хімічними показниками не відповідала нормативним вимогам вода з каптажу джерела у парку "Юність" (за вмістом нітратів). Нітрати у питній воді становлять загрозу для здоров'я людини, якщо їхня концентрація перевищує безпечні норми.
Загалом із січня по вересень за санітарно-хімічними показниками дослідили 1439 проб води із колодязів і каптажів. Понад половина із них не відповідали гігієнічним вимогам: у воді виявили перевищення по жорсткості, каламутності, кольоровості, окиснюваності, вмісту нітратів, аміаку, хлоридів, сульфатів, сухого залишку, марганцю та заліза. За мікробіологічними показниками дослідили 717 проб води, відхилення були у 43,1%. Жителів закликають кип'ятити воду.
"Звертаємо увагу, що необроблена природна вода з колодязів та каптажів джерел, всупереч своїм смаковим якостям, є більш небезпечною для здоров'я, ніж водопровідна. Підземні водоносні горизонти, які живлять джерела нецентралізованого водопостачання, не захищені від поверхневих забруднень біологічного та хімічного походження. Тому необхідно завжди кип'ятити воду з будь-яких колодязів та джерел", — зазначили у Центрі контролю та профілактики хвороб.
За інформацією фахівців, високий вміст нітратів у воді шахтних і трубчастих колодязів для Харківської області є характерним. Під час досліджень у 53,4% пробах води з колодязів вміст нітратів перевищував допустиму норму, іноді перевищення складало до 24 разів. Найбільше нітратів було у Богодухівському, Ізюмському, Лозівському, Чугуївському та Харківському районах.
Як писав KHARKIV Today, у харківських лікарнях встановлюють альтернативні джерела тепла, води та світла. Завдяки цьому медзаклади зможуть працювати навіть під час блекаутів.